Oliwia Wasiakowska z brązowym medalem [Zdjęcia] - otoWejherowo.pl
17/05/2024
Aktualności Sport

Oliwia Wasiakowska z brązowym medalem [Zdjęcia]

Oliwia Wasiakowska, młoda pięściarka Wejherowskiego Klubu Bokserskiego Gryf wróciła do Polski z brązowym medalem Mistrzostw Europy kadetów U-16 w boksie w rumuńskim Ploestii. To kolejny sukces tej utalentowanej zawodniczki.

Mistrzostwa Europy kadetów U-16  w boksie odbywały się od 19 do 31 lipca, a zawodniczka Wejherowskiego Klubu Bokserskiego Gryf reprezentowała Polskę w kategorii wagowej do 54 kg. W drodze po brązowy medal, trenowana przez swojego tatę, Wojciecha, Oliwia Wasiakowska pokonała w ćwierćfinale na punkty Hiszpankę Cristinę Garcię Peinado 3:2, a starcie w ringu było zacięte i wyrównane. Natomiast w półfinale Oliwia musiała uznać wyższość Ukrainki Marii Mandziuk, która później w finale wywalczyła złoty medal.

Sukces Oliwii jest cenny również dlatego, że była rok młodsza od swoich bardziej doświadczonych rywalek. Dodać również należy, że spośród dziesięcioosobowej Reprezentacji Polski tylko trzy dziewczyny zdobyły medale.

Był to kolejny sukces utalentowanej, młodej pięściarki z Wejherowa. W swoim dorobku ma już jeden brązowy krążek wywalczony w 2022 roku na Mistrzostwach Europy Młodzików U-14 w Turcji. Natomiast jesienią ubiegłego roku na Mistrzostwach Polski U-14 w Bytowie zdobyła drugi w swojej karierze złoty medal.

Źródło \ Zdjęcia: Facebook \ Polski Związek Bokserski \ WKB Gryf Wejherowo