Jeden wypadek i 14 kierowców pod wpływem alkoholu. Akcja ZNICZ w powiecie wejherowskim - otoWejherowo.pl
24/02/2024
reklama
Aktualności

Jeden wypadek i 14 kierowców pod wpływem alkoholu. Akcja ZNICZ w powiecie wejherowskim

Jeden wypadek i 14 kierowców pod wpływem alkoholu. Akcja ZNICZ w powiecie wejherowskim

W czasie trwającej policyjnej akcji związanej z zabezpieczaniem „Wszystkich Świętych”, policjanci zatrzymali łącznie 14 kierowców, którzy jechali pod wpływem alkoholu zarówno samochodami jak i rowerami oraz dwóch kierowców będących pod wpływem narkotyków.

W tym roku policyjna akcja zaczęła się w piątek 29 października. W powiecie nad bezpieczeństwem czuwa codziennie wielu policjantów. Łącznie przez cały okres działań od 29.10 br. do 02.11.br. w zabezpieczeniu akcji znicz brali udział zarówno policjanci ruchu drogowego oraz innych pionów służbowych. W działania włączyli się także strażnicy miejscy z Wejherowa i Rumi. Podczas tych kilku dni prowadzonej akcji prowadzonej w czasie okresu „Wszystkich Świętych” policjanci ujawnili łącznie, aż 16 kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka. Jedną z zatrzymanych osób okazała się kobieta jadąca w stanie nietrzeźwości na eklektycznej hulajnodze, co zgodnie z nowymi przepisami jest zabronione. 20-latka miała około 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto jeden z zatrzymanych kierowców naruszył bezterminowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, nie chciał się zatrzymać do kontroli i kontynuował ucieczkę. Po krótkiej chwili został zatrzymany. Jak się okazało, mógł być pod wpływem narkotyków, ponieważ badanie wykonane narko-testem potwierdziło podejrzenia mundurowych. Mężczyźnie pobrano krew do badania.

reklama

W tym okresie 5 dni na terenie powiatu doszło do jednego wypadku drogowego, z udziałem kierowcy quada. Ciężko ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala. W tym przypadku także policjanci mieli podejrzenia co do stanu trzeźwości kierującego, dlatego pobrana została krew do analizy. Policjanci nadzorowali także ruch osób pieszych na głównych drogach, także poza terenem zabudowanym po zmierzchu sprawdzali, czy są wyposażeni w elementy odblaskowe. Funkcjonariusze drogówki

kierowali w rejonach cmentarzy ruchem, tak by nie dopuszczać do powstawania zatorów drogowych.

Funkcjonariusze patrolowali okolice oraz same cmentarze by zapewnić bezpieczeństwo nawiedzającym groby. Działania te pojmowane są dlatego, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo wszystkim, którzy w te dni odwiedzali groby najbliższych.