Bez prawka, ponad 100km/h w mieście, uciekał przed policją. Przestępca drogowy złapany w Wejherowie - otoWejherowo.pl
24/02/2024
reklama
Aktualności

Bez prawka, ponad 100km/h w mieście, uciekał przed policją. Przestępca drogowy złapany w Wejherowie

Bez prawka, ponad 100km/h w mieście, uciekał przed policją. Przestępca drogowy złapany w Wejherowie

Policjanci zatrzymali kierowcę, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość, nie chciał zatrzymać się do kontroli i zaczął uciekać. Na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h miał na liczniku 116 km/h. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie w sobotę przed południem dokonując pomiaru prędkości w Wejherowie zarejestrowali pojazd marki Audi, który na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał 116 km/h. Policjanci postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Włączyli sygnały do zatrzymania, jednak kierowca zignorował polecenie, nie reagował, tylko przyspieszył i zaczął uciekać. Pościg zakończyły się po chwili, po tym jak mężczyzna porzucił pojazd i próbował swoich sił ratując się pieszą ucieczką, na parkingu jednego z wejherowskich osiedli. Mundurowi nie dali mu jednak żadnych szans.

reklama

Zatrzymanym okazał się 39-letni mieszkaniec Gdańska, a przeprowadzone badanie narko-testem, potwierdziło obecność środków działających podobnie do alkoholu, dlatego też została od niego pobrana krew do analizy. Podczas sprawdzania w policyjnych systemach, okazało się, że mężczyzna miał bezterminowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez sąd. Mężczyzna był także poszukiwany.

39-latek za popełnione czyny odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.