Gniewino pod znakiem wiatru. Triathlon Energy w trudnych warunkach [ZDJĘCIA] - otoWejherowo.pl
20/09/2024
Aktualności

Gniewino pod znakiem wiatru. Triathlon Energy w trudnych warunkach [ZDJĘCIA]

Bieg, jazda na rowerze oraz pływanie – to trzy konkurencje składające się na zawody triathlonowe. W tym roku uczestnicy biorący udział w zawodach LOTTO Triathlon Energy w Gniewinie musieli się zmierzyć nie tylko z trasą i rywalami, ale również z bardzo trudnymi warunkami pogodowymi.

Ze względu na silny wiatr anulowano etap pływacki dla dystansu 1/4.

Gdy punktualnie o godz. 10.00 do wody wchodzili uczestnicy wyścigu na dystansie 1/8, jeszcze nikt nie spodziewał się tego, co za chwilę nastąpi. Po starcie dystansu 1/8, kiedy większość zawodników była już w strefie zmian około godziny 10.15 zerwał się nagle silny wiatr, który najpierw zaczął przestawiać boje, a chwilę później wywołał wysokie fale. Chwilę po starcie dystansu 1/4 z uwagi na bezpieczeństwo zawodników organizatorzy wraz z sędziami postanowili przerwać rywalizację na etapie pływackim i przeprowadzić zawody dla dystansu 1/4 w formule rower + bieg.

Po pływaniu na czele byli Krzysztof Maksymowicz oraz Radosław Szatrowski. Rower to popis Bartosza Tokarskiego oraz Michała Czapińskiego. Rywale wiedzieli, że Czapiński jest mega szybki w biegu i muszą mieć nad nim, jak największą przewagę po rowerze, by wygrać całe zmagania. Jak się okazało 1 minuta i 17 sekund po rowerze to zbyt mało, aby zapewnić sobie zwycięstwo.

Michał Czapiński jako jedyny przebiegł 5,25 km poniżej 19 minut – dokładnie w 18:06 i po raz kolejny pewnie wygrał w Gniewinie. Wyprzedzając na mecie Krzysztofa Maksymowicza o 40 sekund.

Wśród pań świetnie popłynęła, zaledwie 14 letnia Julia Czajkowska z Gdyni z czasem 7 minut i 32 sekundy o blisko dwie minuty wyprzedzając kolejną zawodniczkę.  Wolniejszy rower w wykonaniu Julii Czajkowskiej sprawił, że na biegu już nie dogoniła prowadzącej po rowerze Aleksandry Truskolawskiej.

Warto jeszcze dodać, że na tym dystansie mistrzynią w zmaganiach lekarzy została Alła Janczylik.

Z uwagi na bezpieczeństwo zawodników na dystansie 1/4 anulowano etap pływacki i przeprowadzono rywalizację w formule rower i bieg. Rywalizacja rozpoczęła się w formule rolling startu, kolejni zawodnicy wyruszali na trasę co 5 sekund. Etap kolarski z blisko dwu i pół minutową przewagą wygrał Tomasz Stróżak (Strzykuły). Etap biegowy to popis Piotra Maksymiuka z Gdańska, który wyprzedził biegnących przed nim dwóch rywali i wygrał z przewagą 19 sekund.

Wśród pań najlepsza była Karolina Lubiszewska z Torunia, a rywalizacja sztafet na dystansie 1/4 wygrała zdecydowanie ekipa Zdrowy Rower Team.

Źródło: triathlonenergy.pl / Powiat Wejherowski