Broń dla każdego mieszkańca gminy Wejherowo? Jest stanowisko władz - otoWejherowo.pl
24/11/2024
reklama
Aktualności

Broń dla każdego mieszkańca gminy Wejherowo? Jest stanowisko władz

reklama
Broń dla każdego mieszkańca gminy Wejherowo? Jest stanowisko władz

“Naród Polski w przypadku wojny jest pozostawiony samemu sobie” – tak twierdzi autor petycji, która trafiła do władz gminy Wejherowo. Postuluje w niej, by każdy “rdzenny” mieszkaniec mógł mieć dostęp do broni palnej…

Do władz gminy Wejherowo trafiła petycja ws. „utworzenia oddziałów zmilitaryzowanej Samoobrony Gminnej i zakupu broni dla każdego rdzennego polskiego mieszkańca gminy”.

reklama

W piśmie skierowanym do władz gminy można przeczytać:

“Naród Polski w przypadku wojny jest pozostawiony samemu sobie, nie ma ustawy o obronie cywilnej, nie ma wystarczająco dużo miejsc do schronienia się przed niebezpieczeństwem dla całego Narodu Polskiego. Naród Polski pozostał więc bez ochrony a na dodatek bez możliwości obrony bo nie posiada broni. Wojsko Polskie nie ma w swej przysiędze obowiązku obrony Narodu Polskiego. Ponadto Wojsko Polskie znajduje się aktualnie pod dowództwem obcym, w wyniku zależności i podwładności. Jeszcze nigdy w dziejach świata tak nie było żeby podczas wojny okupant okupujący jakieś państwo, dbał o przetrwanie narodu tego państwa…..

Dlatego zwracam się do tutejszej gminy o natychmiastowe utworzenie zmilitaryzowanych oddziałów Samoobrony mieszkańców na szczeblu Waszej gminy. Musicie w trybie pilnym zakupić broń dla wszystkich polskich mieszkańców Waszej gminy i tę broń rozdysponować”.

Całość petycji dostępna jest TUTAJ.

W odpowiedzi sekretarz gminy Małgorzata Niemirska – Thiel z upoważnienia wójta gminy Wejherowo poinformowała, że “zgodnie z ustawą z dnia 11 marca 2022 r. o obronie Ojczyzny (…) do zadań wójta należą obowiązki wskazane w w/w ustawie. Nie ma wśród nich utworzenia oddziałów zmilitaryzowanej Samoobrony Gminnej i zakupu broni dla każdego rdzennego polskiego mieszkańca gminy”.

– Jednocześnie informuję, że delegacja ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji określa zasady wydawania i cofania pozwoleń na broń, nabywania, rejestracji, przechowywania, zbywania i deponowania broni i amunicji, przewozu przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz przywozu z zagranicy i wywozu za granicę broni i amunicji, jak również zasady posiadania broni i amunicji przez cudzoziemców. Artykuł 2 ustawy definiuje, że poza przypadkami w niej określonymi nabywanie, posiadanie oraz zbywanie broni i amunicji jest zabronione. W związku z powyższym przedmiotowa petycja zostaje rozpatrzona negatywnie – podkreśla przedstawicielka gminnego samorządu.

raz

Fot. Zdjęcie ilustracyjne, fot. pixabay.com