Dyrekcja Aresztu Śledczego w Wejherowie podpisała porozumienie z władzami Kaszubsko – Pomorskiej Szkoły Wyższej w Wejherowie. Dzięki temu właśnie z kaszubskiej uczelni na służbę zdecydują się nowi rekruci.
Jak podaje serwis prasowy Służby Więziennej, w siedzibie Kaszubsko – Pomorskiej Szkoły Wyższej w Wejherowie, odbyło się spotkanie mjr. Grzegorza Woscholskiego , dyrektora Aresztu Śledczego w Wejherowie z Rafałem Gierszewskim, kanclerzem KPWS, podczas którego zawarto porozumienie, mające na celu zbliżenie środowiska nauki i szkolnictwa ze środowiskiem praktyki.
– Głównym założeniem zawartego porozumienia jest wzajemne wsparcie w realizacji celów związanych z rozpoznaniem potrzeb rynku pracy, skorelowanie działalności dydaktycznej i naukowej szkolnictwa wyższego ze środowiskiem praktyk realizowanych przez studentów na terenie wejherowskiego więzienia – wyjaśnia mjr Urszula Olszewska.
Jak dodaje, studenci KPWS w ramach zawartego porozumienia będą mieli okazję zapoznać się w praktyce z działalnością jednostki, zwłaszcza zadaniami realizowanymi przez dział penitencjarny, administrację jednostki oraz służbę medyczną.
– Porozumienie jest doskonałą okazją do przybliżenia praktycznej strony realizacji zadań jednostek. Funkcjonariusze i pracownicy wejherowskiego więzienia, będą mogli skorzystać z atrakcyjnej oferty uczelni, celem podnoszenia własnych kwalifikacji i wykształcenia, które są kluczowe w budowania kariery zawodowej. Spotkania ze studentami będą również doskonałą okazją do zapoznania przyszłej potencjalnej kadry z procesem rekrutacji do Służby Więziennej – opisuje przedstawicielka wejherowskiego aresztu.
Kaszubsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Wejherowie jest niepubliczną Uczelnią, utworzoną w 2003 roku, tym samym figuruje w rejestrze uczelni od 20 lat. W ofercie edukacyjnej znajduje się szeroka gama studiów podyplomowych – blisko 40 kierunków, które zawierają się w 3 blokach tematycznych: Kierunki pedagogiczne, Kierunki ekonomiczno-managerskie, Kierunki nauk o zdrowiu.
Uczelnia obecnie kształci blisko tysiąc studentów i słuchaczy na studiach I-ego i II stopnia oraz studiach podyplomowych. W 2022 roku uzyskała zgodę na prowadzeni studiów na kierunku Administracja i Bezpieczeństwo Wewnętrzne, w swojej ofercie posiada Zarządzanie, Pielęgniarstwo oraz Socjologię – kierunki ściśle związane z jednostkami penitencjarnymi.
raz
Fot. Służba Więzienna