Dwaj nieletni sprawcy rozboju z użyciem noża zostali zatrzymani przez policjantów - otoWejherowo.pl
24/04/2024
reklama
Aktualności

Dwaj nieletni sprawcy rozboju z użyciem noża zostali zatrzymani przez policjantów

Dwaj nieletni sprawcy rozboju z użyciem noża zostali zatrzymani przez policjantów

Policjanci kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami prewencji zatrzymali 15 i 16-latków,  którzy napadli na 19-latków, grożąc im nożem, zażądali oddania e-papierosa. Po kradzieży e-papierosa sprawcy uciekli z miejsca zdarzenia. Nieletni sprawcy zostali przesłuchani oraz usłyszeli wczoraj zarzuty dotyczące popełnionego przestępstwa rozboju z użyciem noża. Za to przestępstwo osobie dorosłej grozi kara na czas nie krótszy od lat trzech, natomiast nieletni sprawcy odpowiedzą przed sądem rodzinnym, który może zadecydować o ich dalszym losie.

W niedzielę w godzinach popołudniowych do wejherowskiej komendy wpłynęło zgłoszenie od pokrzywdzonych 19-latków, że inni dwaj sprawcy napadli na nich i grożąc nożem zażądali e-papierosa, którego mieli przy sobie. Jak ustalili pokrzywdzeni, sprawcy po uzyskaniu e-papierosa oddalili się z miejsca. Mundurowi uzyskali jedynie szczątkowy rysopis sprawców, z którego wynikało, że ubrali byli w kurtki zimowe, jeden ze sprawców miał ubrany kaptur na głowę, drugi czapkę i wysoki komin, którym zasłaniał twarz, obuwie czarne sportowe. Na tej podstawie kryminalni z wejherowskiej komendy oraz policjanci prewencji działając nad sprawą ustalili tożsamość i przed godziną 20:00 zatrzymali sprawców, którymi okazali się dwaj nieletni: 16 i 15-latek. Obaj zatrzymani zostali doprowadzeni do wejherowskiej komendy. Funkcjonariusze przesłuchali nieletnich, którzy usłyszeli zarzuty dotyczące popełnienia rozboju z użyciem noża. Jest to przestępstwo za które osobie dorosłej grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

reklama

W tym przypadku, sprawą nieletnich sprawców rozboju zajmie się sąd rodzinny, który zadecyduje o ich dalszym losie.

Wobec nieletniego zgodnie z Ustawą o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich sąd rodzinny może orzec m.in. umieszczenie w młodzieżowym ośrodku wychowawczym czy też orzec umieszczenie w zakładzie poprawczym.