Nie straszna im lodowata woda - otoWejherowo.pl
24/04/2024
reklama
Aktualności

Nie straszna im lodowata woda

Nie straszna im lodowata woda

Kolejne sukcesy odnieśli w pływaniu ekstremalnym Aleksandra Kabelis i Piotr Biankowski z Rumi. Tym razem podczas Barbórkowo-Mikołajkowych Otwartych Mistrzostw Polski w zimowym pływaniu, Ice Cup Poland.

W trudnych warunkach, na otwartym basenie o temperaturze wody zaledwie 0.8°C, sportowcy stanęli do rywalizacji na dystansach 750 m stylem dowolnym, 50 m stylem motylkowym oraz 50 m stylem dowolnym. Ich determinacja i przygotowanie w klubie UKS Tri-Team Rumia przyniosły im imponujące rezultaty, pozwalając wrócić do Trójmiasta z tytułami Mistrza Polski i V-ce Mistrza Polski w różnych kategoriach męskich i żeńskich.

reklama

– Zdecydowanie były to najzimniejsze zawody w ciągu dwóch lat w jakich braliśmy udział (ostatni raz temperatura wody spadła poniżej 0 podczas naszej imprezy w Gdyni, dwa lata temu).  Bawiliśmy się świetnie, cieszymy się z takich wyników i jesteśmy zmotywowani do dalszych treningów – mówią pływacy

Jednakże, poza osiągnięciami na basenie, Aleksandra Kabelis i Piotr Biankowski to nie tylko świetni sportowcy, lecz także pasjonaci propagujący lodowe pływanie. Już 9 grudnia 2023 roku sami zapraszają entuzjastów do udziału w imprezie o nazwie “Lodowe Lwy Morskie”, która odbędzie się w nowej Marinie w Pucku.

Organizowane przez nich zawody będą pierwszymi tego typu rozgrywkami odbywającymi się w Zatoce Puckiej. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego Mirosława Struka oraz Burmistrza Pucka, Hanny Pruchniewskiej. Rywalizacja odbędzie się w godzinach 9-14 podczas trwania Jarmarku Bożonarodzeniowego w Pucku.

Zdjęcie: Aleksandra Kabelis