Pałac pod Czerwonym Bukiem w Borkowie Lęborskim - otoWejherowo.pl
reklama
Aktualności

Pałac pod Czerwonym Bukiem w Borkowie Lęborskim

Pałac pod Czerwonym Bukiem w Borkowie Lęborskim

Wśród pałaców na Ziemi Lęborskiej, które przetrwały do naszych czasów i nie popadły w zapomnienie, znajdujemy kilka pięknie odrestaurowanych, których obecni właściciele z pasją i zaangażowaniem tworzą ich nową historię. W gronie tych najpiękniejszych znajduje się Pałac pod Czerwonym Bukiem w Borkowie Lęborskim.

Całkowicie zrewitalizowany w ostatnich latach budynek zachwyca swoją formą i pięknym otoczeniem. Wnętrza nawiązując do bogatej historii tego miejsca, oferują gościom poczucie luksusu i wyjątkowości. W tym miejscu możemy zaplanować i zorganizować piękne uroczystości, którym pałacowy klimat doda niepowtarzalnego uroku. Pałac dysponuje także miejscami noclegowymi dla osób spragnionych wypoczynku blisko natury.

reklama

Pałac pod Czerwonym Bukiem w Borkowie Lęborskim dysponuje przestronnymi salami mieszczącymi nawet 90 osób. W kuchni serwowane są pyszne ,tradycyjne potrawy, które powstają z lokalnych, naturalnych produktów. Oferta obejmuje organizację wydarzeń weselnych, uroczystości rodzinnych czy biznesowych. To także odpowiednie miejsce na nocleg lub wypoczynek – Borkowo od bałtyckiej plaży dzieli zaledwie kilkanaście kilometrów. Pałac znajduje się w otoczeniu historycznego parku pełnego zieleni, starych drzew i pięknych ścieżek, a także małej infrastruktury – na miejscu jest plac zabaw i boiska sportowe.

Do pałacu ławo dojechać – znajduje się zaledwie 25km od Lęborka, w niedużej odległości od drogi wojewódzkiej 213 z Wicka do Pucka. Osoby zainteresowane ofertą, mogą kontaktować się pod numerem telefonu 500 174 135 z panią Moniką w sprawie organizacji imprez okolicznościowych oraz z panią Joanną pod numerem telefonu 691 272 111 w sprawie noclegów.

Historia dworu w Borkowie Lęborskim

Historia majątku i dworu w Borkowie Lęborskim trwa już od kilkuset lat. Zapiski o samej wsi po raz pierwszy pojawiają się w połowie XIV wieku, wymieniana jest wśród dóbr znanego pomorskiego rodu Krokowskich. Obecny budynek dworu z XIX w. jest zapewne kolejnym w tej lokalizacji, gdyż informacje o budynku dworskim w Borkowie sięgają 1773 roku. Obecny neoklasycystyczny budynek pałacu powstał w XIX wieku dla nowych właścicieli z rodu von Tessmar, których rodzinny grobowiec znajduje się opodal miejscowości. Obecnie Pałac pod Czerwonym Bukiem zaprasza w swoje progi wszystkich chcących zaznać dworskiego życia, ale z nowoczesnymi wygodami.