Pracowity weekend wejherowskiej policji [Zdjęcia] - otoWejherowo.pl
reklama
Aktualności

Pracowity weekend wejherowskiej policji [Zdjęcia]

reklama (Materiał wyborczy KW Prawo i Sprawiedliwość)
Pracowity weekend wejherowskiej policji [Zdjęcia]

Wejherowscy policjanci podczas minionego weekendu mieli pełne ręce roboty. Zabezpieczali XXV Pomorski Wielki Przejazd Rowerowy, a także prowadzili działania zatytułowane „Motocykle”. Ponadto dzielnicowi uczestniczyli w festynach organizowanych w Wejherowie i okolicy.

Miniony weekend (3-4 czerwca) był dla wejherowskich policjantów bardzo pracowity. Policjanci ruchu drogowego brali udział w zabezpieczeniu jubileuszowego XXV Pomorskiego Wielkiego Przejazdu Rowerowego, który wyruszył z Placu Jakuba Wejhera w Wejherowie. W trakcie wydarzenia dbali o bezpieczeństwo wszystkich jego uczestników.

reklama

Ponadto podczas weekendu odbywały się festyny w Wejherowie oraz Orlu. W tych miejscach pojawili się dzielnicowi, którzy rozmawiali z mieszkańcami o bezpieczeństwie, a najmłodszym uczestnikom festynów prezentowali policyjny radiowóz oraz opowiadali o swojej pracy.

W ciągu dwóch weekendowych dni policjanci ruchu drogowego realizowali też działania pn. „Motocykle”, których celem było zmniejszenie zagrożenia wynikającego z nieprzestrzegania ograniczeń prędkości i wykonywania niebezpiecznych manewrów przez kierujących motocyklami na drogach powiatu wejherowskiego. Ważne było także wyeliminowanie z ruchu drogowego kierujących motocyklami bez wymaganych uprawnień oraz pojazdów niesprawnych technicznie. Policjanci sprawdzali także trzeźwość kierowców.

Źródło / Zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie