Oddział Ortopedii Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie po raz kolejny stał się miejscem intensywnej wymiany wiedzy i doświadczeń z zakresu robotycznej aloplastyki stawowej. W ramach kolejnego szkolenia w technologii MAKO, zespół gościł lekarzy z Opolskiego Centrum Rehabilitacji w Korfantowie.
W kursie wzięli udział dr Krzysztof Marguła, ordynator Szpitala OCR w Korfantowie, oraz lek. Jarosław Szyszka z tego samego ośrodka. Pod okiem wejherowskich specjalistów uczestnicy mogli w praktyce poznać proces planowania i przeprowadzania operacji endoprotezy stawów przy wykorzystaniu platform robotycznych.
MAKO – zespół i doświadczenie
Szkolenie zostało zorganizowane przez team MAKO działający przy wejherowskim szpitalu. W jego skład weszli: dr n. med. Roman Grzybowski, dr n. med. Daniel Jaglarz oraz specjaliści produktu MAKO: mgr Izabella Marcyniuk, mgr Bartłomiej Radzikowski oraz mgr Nina Janowska
Zespół czuwał nad przebiegiem szkolenia i zapewniał uczestnikom dostęp do wiedzy, doświadczenia i technologii pozwalających na jeszcze precyzyjniejsze przeprowadzanie zabiegów.
– Możliwość prowadzenia szkoleń w zakresie robotycznej alloplastyki stawowej jest dla nas naturalną częścią wykonywania tych zabiegów, konfrontacją doświadczeń, przemyśleń i sposobów implantacji pozwala nam na ciągłe doskonalenie samej procedury – podkreśla dr Daniel Jaglarz.
Szpital w Wejherowie należy do grona placówek medycznych w Polsce, które rozwijają kompetencje w zakresie robotycznej chirurgii ortopedycznej. Technologia MAKO umożliwia precyzyjne planowanie i wykonywanie zabiegów wszczepienia endoprotez, co przekłada się na większą dokładność, mniejsze ryzyko powikłań i szybszy powrót pacjentów do sprawności.



Źródło: szpital Wejherowo