Udane starty młodych karateków - otoWejherowo.pl
19/05/2024
Aktualności

Udane starty młodych karateków

Ze złotym i srebrnym medalem wrócili z Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Karate zawodnicy Stowarzyszenia Sportów Walki Wejherowo. W zawodach wzięło udział 179 zawodników z 14 różnych klubów.

Na zawodach w Kołobrzegu Stowarzyszenie Sportów Walki Wejherowo  reprezentowało ośmiu zawodników w wieku 11 – 13 lat: Agata Ziemann, Agata Sobolewska, Jagoda Klawikowska, Jan Gralicki, Tomek Małecki, Jakub Kowalczyk, Wojciech Kaczykowski, Julia Belgrowa. Jakub Kowalczyk zdobył srebrny medal w konkurencji kata indywidualne młodzików kata uczniowskie. Ponadto, zajął piąte miejsce w konkurencji kumite indywidualne młodzików w kategorii wagowej do 35 kg.

Znaczący sukces odniosła też Agata Ziemann, która zdobyła brązowy medal w konkurencji kata indywidualne młodzików kata zaawansowane. Agata pokazała, że posiada nie tylko umiejętności techniczne, ale także ogromną siłę charakteru, która pozwoliła jej stanąć na podium. Dodatkowo, zajęła siódme miejsce w rywalizacji kumite indywidualne młodziczek w kategorii wagowej do 50 kg.

Jan Gralicki i Tomasz Małecki również zasłużyli na uznanie, zajmując odpowiednio piąte i siódme miejsce w swoich konkurencjach.