Rowery warte 6 tys. zł odzyskane. Wejherowska policja zatrzymała 27-latkę - otoWejherowo.pl
13/07/2024
reklama
Aktualności

Rowery warte 6 tys. zł odzyskane. Wejherowska policja zatrzymała 27-latkę

reklama
Rowery warte 6 tys. zł odzyskane. Wejherowska policja zatrzymała 27-latkę

Dzięki działaniom wejherowskich kryminalnych udało się odzyskać dwa rowery warte łącznie prawie 6 tysięcy złotych. Zatrzymano również 27-letnią kobietę podejrzaną o ich kradzież. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara do 5 lat więzienia.

Do kradzieży rowerów doszło w czerwcu i lipcu tego roku w Wejherowie. Sprawa trafiła do Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, gdzie policjanci pracowali nad jej wyjaśnieniem. Dzięki zbieraniu informacji i analizie materiału dowodowego udało się ustalić tożsamość podejrzanej i doprowadzić ją do zatrzymania.

reklama

27-latka usłyszała zarzuty kradzieży rowerów. Na szczęście oba jednoślady udało się odzyskać i zwrócić prawowitym właścicielom. Teraz o dalszym losie zatrzymanej zadecyduje sąd. Kobiecie grozi kara do 5 lat więzienia.

Policjanci przypominają!

W trosce o mieszkańców powiatu policjanci apelują do wszystkich rowerzystów, aby nie zostawiali swoich cennych jednośladów bez nadzoru oraz zabezpieczali je przed kradzieżą.

Aby zmniejszyć ilość kradzieży rowerów należy pamiętać, że złodziej najczęściej wykorzystuje:

  • pozostawienie roweru na balkonie bez dobrego zabezpieczenia;
  • pozostawienie roweru na klatce schodowej,
  • pozostawienie roweru przed sklepem, barem, budynkiem mieszkalnym,
  • pozostawienie otwartych drzwi do garażu, piwnicy domu lub mieszkania.

Oto kilka porad, jak ustrzec się przed kradzieżą i jak utrudnić działanie złodziejowi:

  • postaw na profesjonalne zabezpieczenie, warto skorzystać z mocnych i profesjonalnych blokad, nawet najprostsze zabezpieczenie może utrudnić kradzież,
  • dwa zabezpieczenia są lepsze niż jedno, im więcej czasu zabierze czasu złodziejowi pokonanie zabezpieczeń, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że stracisz swój rower,
  • stosujmy linki rowerowe zawsze – odchodząc nawet na chwilę przypnijmy rower do nieruchomej części otoczenia. Linka powinna trzymać nie koło, które łatwo zdjąć, ale ramę z kołem, dobrym zabezpieczeniem jest tzw. „U-LOCK” –blokada w kształcie literki U.
  • zadbajmy o jak najlepsze zabezpieczenia naszej piwnicy –złodzieja goni czas, więc dobrze zabezpieczone piwnice będzie omijał,
  • miejmy oczy otwarte na to, kto wchodzi do naszej klatki schodowej.

Źródło: Powiatowa Komenda Policji w Wejherowie

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *