18. Wojskowy Oddział Gospodarczy w Wejherowie świętuje 10-lecie - otoWejherowo.pl
25/06/2024
reklama
Aktualności

18. Wojskowy Oddział Gospodarczy w Wejherowie świętuje 10-lecie

reklama
18. Wojskowy Oddział Gospodarczy w Wejherowie świętuje 10-lecie

W Filharmonii Kaszubskiej odbyła się uroczysta akademia z okazji 10-lecia utworzenia 18. Wojskowego Oddziału Gospodarczego (18. WOG) w Wejherowie. Uroczystość stała się okazją do podsumowania dokonań jednostki oraz uhonorowania wyróżniających się żołnierzy i pracowników.

Podczas uroczystości Prezydent Miasta Wejherowa, Krzysztof Hildebrandt, wręczył płk. Jackowi Wieczorkowi – Komendantowi 18. WOG, Miniaturę Statuetki Jakuba Wejhera. Płk Wieczorek w swoim przemówieniu przypomniał najważniejsze wydarzenia z minionego 10-lecia i podziękował wszystkim żołnierzom i pracownikom wojska za ich oddaną służbę i pracę.

reklama

Zastępca Dowódcy 1. Regionalnej Brygady Logistycznej, płk Bogusław Pisała, wręczył odznaczenia wojskowe grupie wyróżniających się żołnierzy i pracowników. Z kolei Komendant 18. WOG przyznał z okazji jubileuszu nagrody pieniężne i inne wyróżnienia.

Prezydent Hildebrandt oraz jego zastępca, Arkadiusz Kraszkiewicz, podziękowali żołnierzom za ich zaangażowanie w życie społeczne miasta, podkreślając ich udział w organizacji uroczystości rocznicowych i patriotycznych. Życzyli im również wytrwałości w wykonywaniu codziennych obowiązków i satysfakcji ze służby dla dobra Ojczyzny.

W uroczystości wzięli udział m.in. płk Piotr Calak – poprzedni komendant oddziału, płk Robert Hryckowian – dowódca 26. WOG, a także byli dowódcy wejherowskich jednostek wojskowych – kmdr Marian Wilk i kmdr Roman Kreft. Przybyli również goście z zaprzyjaźnionych jednostek wojskowych, instytucji i organizacji współpracujących z 18. WOG. Z rąk płk. Jacka Wieczorka otrzymali oni pamiątkowe ryngrafy.

Uroczystość zakończyła się minutą ciszy, którą uczczono pamięć żołnierza 1. Warszawskiej Brygady Pancernej, który zginął podczas obrony polskiej granicy na Białorusi.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *