Wejherowskie Klamoty po raz dziewiąty. Ta edycja też cieszyła się zainteresowaniem - otoWejherowo.pl
25/06/2024
reklama
Aktualności

Wejherowskie Klamoty po raz dziewiąty. Ta edycja też cieszyła się zainteresowaniem

reklama
Wejherowskie Klamoty po raz dziewiąty. Ta edycja też cieszyła się zainteresowaniem

Dziewiąta edycja Wejherowskich Klamotów, zorganizowana w sobotę przez Ekofabrykę, po raz kolejny potwierdziła ogromne zainteresowanie mieszkańców tą innowacyjną formą ekologii. Wydarzenie łączy w sobie troskę o środowisko naturalne z pomocą potrzebującym, przekazując cały dochód ze sprzedaży na cele charytatywne dla wejherowskich organizacji pozarządowych.

W Ekofabryce można było znaleźć prawdziwe skarby – od mebli, zabawek, książek i sprzętu elektronicznego, po porcelanę, bibeloty i akcesoria domowe. Jak podkreśla Andrzej Gorczycki, Dyrektor Zakładu Usług Komunalnych sp. z o.o., każda edycja cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Do tej pory, łącznie z tą edycją, na cele charytatywne przekazano już około 130 tysięcy złotych.

reklama

“Wejherowskie Klamoty” to nie tylko możliwość nabycia unikalnych przedmiotów w duchu zero waste. To również szansa na pomoc tym, którzy tego potrzebują. Dochód ze sprzedaży w całości przeznaczony jest na wsparcie lokalnych organizacji pozarządowych.

Ekofabryka to nie tylko miejsce wydarzenia. To także przestrzeń edukacyjna, gdzie prowadzone są szkolenia i warsztaty z zakresu ekologii i upcyklingu. Mieszkańcy Wejherowa mogą również skorzystać ze strefy napraw, gdzie pod okiem fachowców mogą przywrócić do życia swoje uszkodzone przedmioty.

Ekofabryka mieści się przy ulicy Fabrycznej 10 w Wejherowie i stanowi jeden z kluczowych elementów działalności Zakładu Usług Komunalnych sp. z o.o.

Źródło: UM Wejherowo

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *