Policjanci z Wejherowa i Gdańska rozmawiali z kolonistami o bezpieczeństwie nad wodą - otoWejherowo.pl
13/07/2024
reklama
Aktualności

Policjanci z Wejherowa i Gdańska rozmawiali z kolonistami o bezpieczeństwie nad wodą

reklama
Policjanci z Wejherowa i Gdańska rozmawiali z kolonistami o bezpieczeństwie nad wodą

Wczoraj w Nadolu nad jeziorem policjanci z Wejherowa i Gdańska spotkali się z grupą 60 kolonistów z Małopolski, aby porozmawiać o bezpieczeństwie podczas wakacji w ramach akcji informacyjno- edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. 

Wczoraj funkcjonariusze z Wejherowa i Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku (Wydziału Konwojowo-Ochronnego) w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” zorganizowali spotkanie, dotyczące bezpiecznego wypoczynku nad wodą, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dla około 60-stu kolonistów z woj. małopolskiego wypoczywających na terenie gminy Gniewino. Podczas spotkania na przystani wodnej nad jeziorem, policjanci instruowali uczestników spotkania jak zachowywać się nad wodą, zwracali uwagę aby wybierać tylko strzeżone kąpieliska i stosować się do regulaminu i znaków ustawionych na plażach (m.in. czerwonej flagi).

reklama

Koloniści dowiedzieli się także jak zachować bezpieczeństwo w ruchu drogowym będąc pieszym uczestnikiem ruchu drogowego, rowerzystą czy kierowcą hulajnogi, w tym elektrycznej. Przypomniano zasady związane z użytkowaniem hulajnóg elektrycznych i zwykłych. Funkcjonariusze zwracali uwagę na konieczność noszenia odblasków zwłaszcza przez pieszych poruszających się w obrębie dróg po zmierzchu.

Duże zainteresowanie wzbudziła możliwość zapoznania się z pracą funkcjonariuszy Wydziału Konwojowo-Ochronnego KWP w Gdańsku.

Wszystkie dzieci chętnie brały udział w spotkaniu, zadawały pytania i uczestniczyły w dyskusjach o bezpiecznych zachowaniach. W trakcie spotkania rozdano uczestnikom warsztatów ulotki informacyjne o konkursie „Artystyczny PrzeWODNIK”.

Źródło: Pomorska Policja

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *