Grzegorz Grinholc z Rumi wicemistrzem na Mistrzostwach Świata Masters w Lekkoatletyce - otoWejherowo.pl
19/09/2024
Aktualności Sport

Na niedawno zakończonych Mistrzostwach Świata Masters w Lekkoatletyce, które zgromadziły ponad 8000 zawodników z całego świata, Polacy zaprezentowali się znakomicie. 156-osobowa reprezentacja naszego kraju zdobyła aż 69 medali, w tym 28 złotych, zajmując 8. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Wśród polskich medalistów znalazł się również Grzegorz Grinholc, radny powiatu wejherowskiego i mieszkaniec Rumi. Startując w kategorii M45 na dystansie 20 km chodu sportowego, Grinholc stoczył zaciętą walkę z rywalami. Na 16. kilometrze udało mu się wyprzedzić jednego z konkurentów i zająć drugą pozycję, którą utrzymał do mety. Dzięki temu osiągnięciu, Grzegorz Grinholc został wicemistrzem świata.

Nie tylko indywidualne sukcesy cieszą polskich kibiców. W klasyfikacji drużynowej, w kategorii M45, Polacy, w składzie: Grzegorz Grinholc, Konrad Morawczyński i Leszek Behounek, zdobyli złoty medal, pokonując reprezentacje Hiszpanii i Włoch.