Niebezpieczna jazda w Pobłociu. 70-latek stracił prawo jazdy i 2000 zł - otoWejherowo.pl
13/07/2024
reklama
Aktualności

Niebezpieczna jazda w Pobłociu. 70-latek stracił prawo jazdy i 2000 zł

reklama
Niebezpieczna jazda w Pobłociu. 70-latek stracił prawo jazdy i 2000 zł

Wczoraj wieczorem policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali kierowcę, który w rażący sposób przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące i został ukarany mandatem w wysokości 2000 zł oraz 14 punktami karnymi.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 19:30 w Pobłociu. Patrol drogówki prowadził kontrolę prędkości w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h. Mundurowi zatrzymali kierującego Toyotą, który pędził z prędkością 101 km/h. Oznacza to, że 70-letni kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h.

reklama

Za rażące przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo ukarali go mandatem karnym w wysokości 2000 zł i nałożyli 14 punktów karnych.

Apel policjantów

Policjanci po raz kolejny apelują do kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych, które często kończą się tragicznie. Pamiętajmy, że każdy kilometr więcej na liczniku to zwiększone ryzyko kolizji. Szczególną ostrożność należy zachować w strefach zamieszkania i w rejonach przejść dla pieszych.

Źródło: Powiatowa Komenda Policji w Wejherowie

ZOBACZ RÓWNIEŻ: