Kolejna edycja Streetballu Małego Trójmiasta za nami - otoWejherowo.pl
05/05/2024
Aktualności

Kolejna edycja Streetballu Małego Trójmiasta za nami

Miłośnicy koszykówki z całego regionu zgromadzili się  na placu Jakuba Wejhera, by wziąć udział w dwunastym już turnieju koszykówki ulicznej organizowanym przez UKS Basket Ósemka Wejherowo.

Turniej rozpoczął się w sobotę punktualnie o godzinie 10:00. Drużyny, zarówno te amatorskie, jak i bardziej doświadczone, rywalizowały o prestiżowe tytuły mistrzów ulicznej koszykówki.W kategorii open mężczyzn zwycięzcą została drużyna Zadymiarze, w składzie Maciej Dąbrowski, Marcin Skiba oraz Mateusz Szynder. Drugie miejsce zajęli Wejherowski Pakiet, a trzecie miejsce przypadło drużynie The D 1.W kategorii open kobiet zwyciężyła drużyna Stare ale jare, natomiast drugie miejsce zajęły Basket Queens.

W gronie zespołów z rocznika 2009-2010 triumfowały Mandarynki Najmana, na drugim miejscu uplasowała się drużyna Anima Bullets, a trzecie miejsce zdobyli Zozole.

W kategorii zespołów z rocznika 2011 i młodsi/młodsze najlepszą drużyną okazała się Gdynia Squad, na drugim miejscu znaleźli się Lakers Wejherowo, a trzecie miejsce przypadło drużynie Najki.

W konkursie rzutów za trzy punkty zwycięstwo przypadło Patrycji Kulaszewskiej, a drugie miejsce zajął Marcin Skibia.

Prócz emocjonujących meczów koszykówki, na placu Jakuba Wejhera nie brakowało również atrakcji towarzyszących. Dla dzieci i młodzieży przygotowane były konkursy rzutów, zabawy i animacje, które sprawiły, że całe wydarzenie było przyjazne rodzinom.Turniej koszykówki ulicznej w Wejherowie to nie tylko sportowe zmagania, ale również okazja do integracji lokalnej społeczności, promocji zdrowego stylu życia oraz kultywowania tradycji sportowych w mieście. – Było to bardzo udane wydarzenie, pogoda dopisała, a nasz projekt od lat przyciąga dużo sympatyków – mówi Bartłomiej Woźniak, jeden z organizatorów. -To już dwunasta edycja, która zgromadziła ponad 80 uczestników i uczestniczek. Przyjechały zespoły z całego Trójmiasta. Poziom sędziowania i zawodów stał na bardzo wysokim poziomie, a każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę ufundowaną przez Urząd Miasta, a puchary dla zwycięzców zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe.