To będą gorące derby Trójmiasta. Policja szykuje się na tłumy kibiców - otoWejherowo.pl
25/06/2024
reklama
Aktualności

To będą gorące derby Trójmiasta. Policja szykuje się na tłumy kibiców

reklama
To będą gorące derby Trójmiasta. Policja szykuje się na tłumy kibiców

W najbliższą niedzielę odbędą się derby piłkarskie Trójmiasta – jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń sportowych na Pomorzu. Spotkanie Lechii Gdańsk z Arką Gdynia to nie tylko rywalizacja na boisku, ale również wyzwanie dla służb porządkowych.

Pomorska policja przygotowuje się do imprezy od dłuższego czasu. Współpracuje z klubami, organizatorem, a także z władzami Gdańska i Gdyni, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim kibicom.

reklama

W najbliższą niedzielę, na stadion przy ul. Pokoleń Lechii Gdańsk, przybędą tysiące kibiców. Tak duże zainteresowanie imprezą jest powodem, dla którego policja zaangażuje do działania zdecydowanie większe siły. Liczba policjantów biorących udział w operacji będzie adekwatna do rangi imprezy oraz zagrożeń, jakie może ona powodować.

W zabezpieczeniu meczu wezmą udział setki policjantów. Będą oni patrolować trasy dojazdowe do stadionu, okolice obiektu, a także kierować ruchem drogowym. Pomorskich funkcjonariuszy wspierać będą policjanci z ościennych województw.

Policja apeluje do kibiców o przestrzeganie przepisów. Wnoszenie na stadion broni, niebezpiecznych przedmiotów, materiałów wybuchowych i pirotechnicznych jest zabronione i grozi karą do 5 lat pozbawienia wolności. Zabronione jest również noszenie elementów odzieży utrudniających identyfikację.

Za niestosowanie się do poleceń służb porządkowych grozi kara ograniczenia wolności lub grzywna.

Policja przypomina, że na stadionie obowiązują przepisy Ustawy o Bezpieczeństwie Imprez Masowych. Za ich przestrzeganie na stadionie odpowiedzialne są siły organizatora.

Źródło: Policja Pomorska