200 innowacyjnych operacji ortopedycznych w szpitalu w Wejherowie! - otoWejherowo.pl
13/07/2024
reklama
Aktualności

200 innowacyjnych operacji ortopedycznych w szpitalu w Wejherowie!

reklama
200 innowacyjnych operacji ortopedycznych w szpitalu w Wejherowie!

Ortopedzi z Wejherowa przeprowadzili już 200 innowacyjnych operacji ortopedycznych z zastosowaniem innowacyjnego systemu robotycznego.

Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Szpitala Specjalistycznego im. F. Ceynowy w Wejherowie świętuje kolejny sukces. Zespół ortopedów pod kierownictwem dr n. med. Romana Grzybowskiego przeprowadził już 200 innowacyjnych operacji ortopedycznych z wykorzystaniem najnowocześniejszego systemu robotycznego.

reklama

Szpital w Wejherowie, jako pierwszy w Polsce i drugi w Europie Środkowo-Wschodniej, zakupił ten system w październiku ubiegłego roku. Technologia ta pozwala na operacje endoprotez stawowych z niezwykłą precyzją, co znacząco poprawia wyniki leczenia chorób zwyrodnieniowych stawów.

Za sukcesem stoi nie tylko innowacyjna technologia, ale przede wszystkim znakomity zespół medyczny. Na jego czele stoi ordynator dr n. med. Roman Grzybowski, a obok niego pracują:

  • Zastępca ordynatora: dr n. med. Daniel Jaglarz
  • Pielęgniarki: Agnieszka Zaborowska, Marcelina Tabaka Kołacka, Izabella Marcyniuk, Urszula Smorawińska, Anna Wesołowska, Weronika Bańdo
  • Lekarze: Robert Kalita, Aleksander Sielawko, Jakub Krzeszowiec, Tomasz Strzemecki, Michał Jastrząbek, Leszek Staszyński, Grzegorz Iwańczak, Karolina Pucek, Marcin Bogacki

– Nasz system polega na wykonywaniu operacji z użyciem ramienia robotycznego, nawigowanego na podstawie badania tomografii komputerowej w czasie rzeczywistym. To pozwala chirurgowi na wykonanie cięć kostnych z niezwykłą dokładnością – podkreśla dr n. med. Roman Grzybowski.

Dzięki tej technologii pacjenci mogą liczyć na najwyższą jakość opieki, a opracowane przez zespół procedury plasują ośrodek w Wejherowie jako jeden z kluczowych podmiotów leczniczych w Polsce.

ZOBACZ TEŻ:

Źródło: Szpital Specjalistyczny im. F. Ceynowy w Wejherowie

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *