Rumia obchodzi swoje 800-lecie! Zobaczcie ZDJĘCIA z obchodów miasta - otoWejherowo.pl
13/07/2024
reklama
Aktualności

Rumia obchodzi swoje 800-lecie! Zobaczcie ZDJĘCIA z obchodów miasta

reklama
Rumia obchodzi swoje 800-lecie! Zobaczcie ZDJĘCIA z obchodów miasta

Rumia obchodziła w weekend 800-lecie swojego istnienia! Wyjątkowe uroczystości zebrały tłumy, zobaczcie co się działo.

Uroczystą galą miasto otworzyło obchody 800-lecia Rumi. Występy rumskich talentów, premiera filmu dokumentalnego i hejnału miasta, krótka prelekcja oraz wręczenie okolicznościowych statuetek i medali zasłużonym dla Rumi osobom i podmiotom – tak przebiegał czwartkowy wieczór na hali MOSiR Rumia Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

reklama

Docenieni zostali przedstawiciele świata kultury, sportu i edukacji, a także społecznicy, przedsiębiorcy i samorządowcy.

Na terenie miasta pojawiły się rzeźby nawiązujące do historii Rumi.

ZOBACZ TEŻ: Rumia ma już 800 lat! Poznaj historię miasta

Stojący w parku Starowiejskim monument będzie przypominał przechodniom, jak wiekowe jest miasto. Obecnie przedstawia on 800 lat, a każdego roku do rzeźby dołożony zostanie kolejny „schodek”.

Natomiast przy ul. Żwirki i Wigury, gdzie niespełna sto lat temu znajdowało się lotnisko, można podziwiać cztery rzeźby przedstawiające samoloty. Każda z tych maszyn zapisała się na kartach historii naszego miasta.

Uroczyste odsłonięcie rzeźb było również okazją do odegrania po raz drugi hymnu🎼 skomponowanego z okazji 800-lecia Rumi.

Koncertem Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej z udziałem Haliny Mlynkowej oraz pokazem laserów z animacją zakończył się sobotni dzień obchodów 800-lecia Rumi.

Źródło: Miasto Rumia / Facebook

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *