Warsztaty i webinary dla wejherowianek - otoWejherowo.pl
24/04/2024
reklama
Aktualności Biznes Kultura

Warsztaty i webinary dla wejherowianek

Warsztaty i webinary dla wejherowianek

Rusza kolejna akcja Marzec na obcasach skierowana do mieszkanek Pomorza. Przez cały miesiąc organizowane będą bezpłatne warsztaty i webinary dla pań z całego województwa. To okazja do podniesienia swoich kwalifikacji lub nowej ścieżki kariery.

W marcu Wojewódzki Urząd Pracy wraz z powiatowymi urzędami pracy z całego województwa pomorskiego – w tym rzecz jasna i z wejherowskim – organizuje akcję Marzec na obcasach. To wydarzenie dedykowane paniom, w którego ramach odbywają się liczne warsztaty, spotkania czy webinary – aby pomóc kobietom odnaleźć się na rynku pracy, uzyskać nowe kwalifikacje czy zrobić pierwszy krok w kierunku znalezienia najlepszej ścieżki kariery.

reklama

Tegoroczna edycja akcji ma zwrócić uwagę Pomorzanek na rozwój szeroko pojętych umiejętności.

– Będziemy popularyzować m.in. poradnictwo zawodowe oraz ideę uczenia się przez całe życie, motywować i inspirować do działania – wyjaśnia Izabela Jezierska, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku.

W planie są warsztaty i spotkania. Panie będą mogły zweryfikować swoje CV, dowiedzieć się więcej o procesach rekrutacyjnych czy poznać możliwości pozyskania funduszu europejskich na prowadzenie własnego biznesu.

– Wiele kobiet potrzebuje wsparcia w sferze psychologicznej, dlatego przygotowaliśmy zajęcia dotyczące budowania własnej wartości, rozwijania pewności siebie. Będziemy także mówić o kształtowaniu własnego wizerunku i promocji zdrowego stylu życia – zaznacza Katarzyna Biełuszko, kierownik Wydziału Rozwoju Umiejętności i Kariery WUP.

Doradcy EURES przedstawią ofertę pracy stałej i sezonowej oraz stażów w innych krajach UE. Spotkania będą odbywać się stacjonarnie i on-line.

– Mamy nadzieję, że poprzez udział w tak zróżnicowanych tematycznie zajęciach, kobiety znajdą najlepszą dla siebie receptę na spełnienie się w różnych sferach życia i różnych rolach, np. takich jak: pracownik, pracodawca, przedsiębiorca, społecznik czy w elastycznym połączeniu tych ról – dodaje Jezierska.

Szczegółowy program akcji Marzec na obcasach można znaleźć na stronie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku.

raz

Fot. Zdjęcie ilustracyjne, UMWP