Z Torunia przywiozła srebrny medal - otoWejherowo.pl
27/04/2024
Aktualności Sport

Z Torunia przywiozła srebrny medal

Patrycja Gajewska – zawodniczka SKLA Sopot zdobyła srebrny medal w pięcioboju na 68. Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu w kategorii U23. To kolejny sukces utalentowanej lekkoatletki pochodzącej z Bolszewa.

Łącznie w pięciu konkurencjach pięcioboju: biegu na 60 metrów przez płotki, pchnięciu kulą, skoku wzwyż, skoku w dal i biegu na 200 metrów Patrycja Gajewska zdobyła 3840 punktów. W kategorii seniorów dało jej to czwarte miejsce, ale w kategorii do lat 23 wywalczyła srebrny medal. Zwyciężyła Spohia Mulder z OŚ AZS Poznań z wynikiem 4366. Natomiast klasyfikację seniorów z wynikiem 4438 punktów wygrała koleżanka Patrycji z sopockiego klubu – Paulina Ligarska.
Po raz kolejny walczyłam o medale w pięcioboju – mówi Patrycja Gajewska, zawodniczka SKLA Sopot. Ze względu na wyrównany poziom, walka o srebro trwała do końca. Cieszę się, że to właśnie mi udało się je zdobyć. Teraz mogę powiedzieć, że jestem halową wicemistrzynią Polski w kategorii do lat 23. Przede mną przygotowania do sezonu letniego.

To kolejne medale utalentowanej lekkoatletki z Bolszewa, które wywalczyła w pięcioboju w kategorii U23 na Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu. W 2023 roku zdobyła brązowy medal, a w 2022 r. – srebrny.

Młoda sportsmenka trenuje lekkoatletykę od 13. roku życia. Do 2020 roku była zawodniczką KS Wejher, a od czerwca 2020 roku reprezentuje SKLA Sopot. Jednym z jej wielu sukcesów było m.in. pobicie swojego rekordu życiowego w siedmioboku podczas memoriału Wiesława Czapiewskiego w Bydgoszczy w maju 2022 roku, gdzie zdobyła 5195 punktów.

W Toruniu Sopocki Klub Lekkoatletyczny wygrał klasyfikację medalową, do czego wystarczyły trzy złote medale, które zdobyli Paulina Ligarska w pięcioboju, Jakub Szymański w biegu na 60 m ppł (U 23) i Paulina Borys w skoku wzwyż. Ponadto Emilia Kusy w skoku o tyczce zajęła 5. miejsce, Aleksandra Formella w biegu na 400 m była na miejscu 9., a Edyta Bielska pięcioboju nie ukończyła. Ponadto w kategorii U23, brązowy medal w trójskoku wywalczyła Amelia Kubala.

Zdjęcia: Facebook / Sopocki Klub Lekkoatletyczny/Stadion Leśny / PZLA