Tłumy na koncercie gwiazdy sprzed lat - otoWejherowo.pl
05/12/2023
reklama
Aktualności Kultura

Tłumy na koncercie gwiazdy sprzed lat

Tłumy na koncercie gwiazdy sprzed lat

Prawdziwe tłumy zjawiły się w minioną niedzielę w Fabryce Kultury w Redzie, by wysłuchać akustycznego koncertu legendarnego zespołu De Mono. Widownia wspólnie śpiewała piosenki, klaskała do rytmu, a nawet kilka osób dało się porwać do tańca.

Publiczność usłyszała utwory z najpopularniejszej płyty zespołu pt. „Stop” wydanej w 1992 r., z której pochodzą takie hity jak: „Znów jesteś ze mną”, „Statki na niebie” i „Ostatni pocałunek”. Nie mogło też zabraknąć takich przebojów jak „Moje miasto nocą” i „Zostańmy sami” z albumu „Oh Yeah!” z 1990 r. Pojawił się też utwór z debiutanckiego albumu zespołu „Kochać inaczej” z 1989 r., który zdobył wiele nagród i wyróżnień; a tytułowa piosenka była notowana na Liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia przez ponad rok i stała się polskim evergreenem.

reklama

Muzycy wystąpili w składzie Andrzej Krzywy – wokal, Piotr Kubiaczyk – gitara basowa, Paweł Pełczyński – saksofony, instrumenty perkusyjne, Paweł Dampc – instrumenty klawiszowe, Tomasz Banaś – gitary, Zdzisław Zioło – gitary i Marcin Korbacz – perkusja.

Przypomnijmy, że słynny pop-rockowy zespół De Mono powstał w 1984 roku, a szczyt swojej popularności osiągnął pod koniec lat 80. oraz w pierwszej połowie 90. Zespół został założony przez gitarzystę Marka Kościkiewicza, basistę Piotra Kubiaczyka i perkusistę Dariusza Krupicza pod nazwą Mono. Trzy lata później skrystalizował się skład – do zespołu, przemianowanego na De Mono dołączyli gitarzysta Jacek Perkowski, saksofonista Robert Chojnacki i wokalista Andrzej Krzywy.

Zdjęcia: Fabryka Kultury w Redzie