Gryf słabszy od Pogoni - otoWejherowo.pl
28/04/2024
Aktualności Sport

Gryf słabszy od Pogoni

Piłkarze Gryfa Wejherowo przegrali w sobotę, 23 marca, na własnym stadionie z Pogonią Lębork 1:3 w meczu 21. kolejki rundy wiosennej IV ligi sezonu 2023/2024. Była to ich jedenasta porażka w obecnych rozgrywkach i trzecia w tym roku.

Dla obu zespołów start rundy wiosennej okazał się trudny. Pogoń i Gryf w trzech pierwszych meczach rundy rewanżowej solidarnie zdobyły po 1 punkcie. Gryfici zremisowali u siebie 1:1 ze Startem Miastko i doznali porażek po 0:2 z Jaguarem Gdańsk (u siebie) i Gryfem Słupsk (na wyjeździe). Natomiast Pogoń przegrała na własnym stadionie z Suprą Kwidzyn 0:1 oraz na wyjeździe z MKS Solar Władysławowo 2:3. Zremisowała też na wyjeździe ze Startem Miastko 2:2.

W sobotę, gra na ciężkim i grząskim boisku przy ul. Wzgórze Wolności była bardzo mecząca. Początek spotkania to błąd defensywy Pogoni bezlitośnie wykorzystany już w 3. minucie meczu przez Krystiana Faltyńskiego. Pogoniści się jednak nie poddali i grali swoje stwarzając kilka sytuacji bramkowych. Ta najgroźniejsza była jednak zasługa gospodarzy. Po faulu przed polem karnym Maciej Leske dobrze uderzył na bramkę Gołojucha. Bramkarz Pogoni piękną paradą wybił zmierzającą do siatki nad poprzeczką. 33. minuta to techniczne uderzenie Błażeja Siłkowskiego, po którym piłka minimalnie minęła słupek.

Gdy sędzia główny szykował się do zagwizdania na przerwę super akcję przeprowadziła drużyna Pogoni. Dominik Konkel precyzyjnie obsłużył Mateusza Dampca, a jego instynkt strzelecki nie zawiódł. Gol do szatni podbudował dopingowanych przez liczną grupę kibiców z Lęborka kibiców Pogonistów. Do przerwy było więc 1:1.

W drugiej połowie akcjami godnymi odnotowania była główka obok bramki Siłkowskiego i uderzenie ponad bramką Dampca. Ozdobą meczu był gol z rzutu wolnego z około 25 metrów Mateusza Klechy. Zawodnik ten rzadko wyznaczany był do tej roli. Precyzyjne uderzenie ponad murem na 2:1 z pewnością przesunie go w górę listy zawodników od stałych fragmentów gry.

Zdobyta bramka jeszcze przyśpieszyła spotkanie, walki było co niemiara. W 65. minucie Krzysztof Idzi z sytuacji jeden na jeden pokonał bramkarza Pogoni, jednak piłkę z linii bramkowej po mistrzowsku wybił jednak Dawid Patelczyk. Ten sam zawodnik na 10 minut przed końcem meczu pokazał, że potrafi nie tylko bronić, ale i strzelać. Po rzucie rożnym wyskoczył najwyżej i głową skierował piłkę do bramki Gryfa. Pogoń dwubramkowego prowadzenia nie oddała już do samego końca.

21. kolejka IV ligi, sobota, 23 marca 2024 r., godz. 15
Gryf Wejherowo – Pogoń Lębork 1:3 (1:1)

bramki: 1:0 Krystian Faltyński (‘3), 1:1 Mateusz Dampc (’45), 1:2 Mateusz Klecha (’61), 1:3 Dawid Patelczyk (’81)

Gryf Wejherowo: Wika – Kąrny , Małolepszy, Faltyński, Godlewski, Leske (‘89 Maszota) , Iwański (’46 Idzi), Pranczk, Goyke (’71 Klimczak), Rompca, Kwidziński (’85 Kozakowski)

Pogoń Lębork: Gołojuch – P. Kowalczyk, Patelczyk, Romanek, Konkel (’45 Rogacki), Siłkowski, Ł. Kowalczyk, Kowalkowski (’72 Leszkiewicz), Miotk (’85 Zaworski), Klecha, Dampc (’89 Piatkivskyi)

żółte kartki: Kwidziński, Leske – Miotk, Piatkivskyi

Po tym meczu Gryf z dorobkiem 28 punktów i bilansem 9-1-11, gole 38-35, zajmuje 11. miejsce w tabeli. Natomiast Pogoń jest na miejscu 6. (33 pkt., bilans 9-6-6, gole 48-35).

Kolejne spotkanie, w ramach 22. kolejki, Gryf zagra w Wielką Sobotę, 30 marca, na wyjeździe z przedostatnim w tabeli GKS-em Kolbudy.

Źródło / Zdjęcie: Facebook / Pogoń Lębork / WKS Gryf Wejherowo