Wieczór Sobótkowy w Wejherowie. Nie zabrakło atrakcji [ZDJĘCIA] - otoWejherowo.pl
13/07/2024
reklama
Aktualności

Wieczór Sobótkowy w Wejherowie. Nie zabrakło atrakcji [ZDJĘCIA]

reklama
Wieczór Sobótkowy w Wejherowie. Nie zabrakło atrakcji [ZDJĘCIA]

Na osiedlu Fenikowskiego i Sucharskiego w Wejherowie odbył się Wieczór Sobótkowy. Mimo niesprzyjającej pogody, na imprezach bawiło się sporo mieszkańców.

Na osiedlu Fenikowskim Wieczór Sobótkowy obfitował w atrakcje dla najmłodszych. Dzieci mogły bawić się na dmuchańcach, brać udział w grach i zabawach oraz rywalizować w sportowych rozgrywkach. Nie zabrakło również muzyki, pokazów strażackich i tradycyjnego ogniska.

reklama

– Działająca na osiedlu grupa najaktywniejszych społecznie mieszkańców systematycznie organizuje takie spotkania, które są doskonałą okazją do integracji i rozmów o sprawach osiedla – podkreśla radny Wejherowa Mariusz Łupina, jeden z organizatorów festynu.

Podobnie było na osiedlu Sucharskim, gdzie radna miejska Lilianna Breen we współpracy z przewodniczącą Rady Osiedla poprzedniej kadencji Iwoną Musiał przygotowały mnóstwo atrakcji dla lokalnej społeczności. Mieszkańcy mogli bawić się przy muzyce, grach i konkursach, a także spróbować tradycyjnych potraw.

– Zarówno osiedle Fenikowskiego, jak i osiedle Sucharskiego pokazują, że zaangażowanie lokalnej społeczności jest nieocenione – mówi zastępca prezydenta miasta Arkadiusz Kraszkiewicz. – Wielu mieszkańców poświęca swój wolny czas, dbając o estetykę, bezpieczeństwo i porządek tych miejsc. To właśnie dzięki nim te osiedla stają się miejscami, gdzie chce się mieszkać i spędzać czas.

W wydarzeniach wzięli udział również radni miejscy Jacek Gafka, Leszek Szypior oraz radny powiatu wejherowskiego Jacek Thiel.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *