Seria zwycięstw Tytanów Wejherowo - otoWejherowo.pl
27/04/2024
Aktualności Sport

Seria zwycięstw Tytanów Wejherowo

Komplet zwycięstw zanotowali Tytani Wejherowo w pierwszych trzech meczach drugiej rundy pierwszej ligi w piłce ręcznej mężczyzn.

Po wygranym 4:2 w rzutach karnych (33:33 w regulaminowym czasie gry) meczu z Abramczyk AZS UKW Bydgoszcz i spektakularnym triumfie 37:23 z drużyną KS Szczypiorniak Olsztyn przyszedł czas na mecz wyjazdowy z drużyną Sambor Latocha Agropom Tczew. Tytani wygrali zaznaczając dominację w obu połowach i kończąc spotkanie wynikiem 35:25.

W obu ostatnich meczach Tytani wygrywali już w pierwszej połowie i konsekwentnie powiększali prowadzenie. Na szczególną uwagę zasługuje Szymon Maćkowiak, który w ostatnich trzech spotkaniach zdobył aż 26 bramek. Cały czas w bardzo dobrej formie są też kapitan zespołu Przemysław Warmbier (20 trafień) i Sławomir Jurkiewicz (19 trafień). Panowie cały czas pną się w górę w klasyfikacji strzelców.

Po 16. kolejkach pierwszej ligi polskiej w piłce ręcznej mężczyzn Tytanom brakuje już tylko dziesięciu punktów do lidera, którym nieprzerwanie jest E.LINK Gwardia Koszalin. Następnym przeciwnikiem Tytanów będzie znajdująca się w tabeli bezpośrednio nad nimi drużyna Aqua-Instal Jeziorak Iława, do której brakuje Tytanom zaledwie czterech punktów. Drużyny spotkają się już w sobotę, 2 marca, o godzinie 18:00 na hali w Powiatowym Zespole Szkół nr 4 im. Jakuba Wejhera w Wejherowie i na pewno nie zabraknie w tym meczu emocji.