Otwarto nowoczesną halę magazynowo-produkcyjną - otoWejherowo.pl
25/06/2024
reklama
Aktualności Biznes

Otwarto nowoczesną halę magazynowo-produkcyjną

reklama
Otwarto nowoczesną halę magazynowo-produkcyjną

Nowoczesna hala magazynowo-produkcyjna, wybudowana przez miejską spółkę Rumia Invest Park, powstała przy ul. Krzemowej w Rumi. Obiekt zbudowano dzięki sięgającej 6,5 miliona złotych dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Uroczyste otwarcie hali zlokalizowanej przy ul. Krzemowej odbyło się 21 marca z udziałem przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego, władz samorządowych Rumi, radnych oraz lokalnych przedsiębiorców. Obiekt powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie ze strony małych i średnich przedsiębiorstw na rozwojowe przestrzenie magazynowo-produkcyjne. Na najemców – firm potrzebujących np. przestrzeni produkcyjnej czy magazynowej, ale i niezbędnego zaplecza – czeka kilkanaście modułów.

Nowoczesną, i co najważniejsze – zasilaną zieloną energią halę przemysłową, wybudowała spółka miejska Rumia Invest Park. Wsparcie ze środków europejskich pozwoliło na zastosowanie w tej inwestycji zrównoważonych rozwiązań ekologicznych. Hala jest wyposażona w panele fotowoltaiczne, pompy ciepła oraz posiada własny magazyn energii, co przekłada się na obniżone koszty eksploatacji. Ponadto, budynek jest objęty pełnym monitoringiem i zapewnia 24 godzinną obecność portiera.

Dzięki elastycznym modułom o powierzchni 250 mkw, ekologicznym rozwiązaniom, monitoringowi oraz wsparciu funduszy europejskich, to miejsce stało się nowym centrum innowacji i rozwoju biznesu w regionie.

reklama

Zaletą tej inwestycji jest również otoczenie – teren wokół hali został zagospodarowany zielenią, tworząc przyjazne otoczenie pracy. To miejsce, które sprzyja efektywności i komfortowi pracowników.

Obiekt powstał dzięki sięgającej 6,5 miliona złotych dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Środki pochodzą z projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Źródło / Zdjęcia: Rumia Invest Park Sp. z o.o. / Facebook / Miasto Rumia