Pies uwięziony w nagrzanym aucie na parkingu w Redzie - otoWejherowo.pl
13/07/2024
reklama
Aktualności

Pies uwięziony w nagrzanym aucie na parkingu w Redzie

reklama
Pies uwięziony w nagrzanym aucie na parkingu w Redzie

W Redzie na parkingu przy kompleksie rekreacyjno-handlowym doszło do dramatycznej sytuacji. Świadek, podczas spaceru zauważył zamkniętego w samochodzie psa.

W niedzielę 26 maja policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że w Redzie na parkingu przy kompleksie rekreacyjno-handlowym w zamkniętym samochodzie osobowym znajduje się pies. Z informacji tej wynikało, że świadek wyszedł na spacer i zauważył zamkniętego psa w samochodzie, po krótkim spacerze, kiedy wracał, zwierzak nadal był zamknięty w aucie, w którym była tylko lekko uchylona szyba.

reklama

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie. W samochodzie przebywał miniaturowy piesek, ubrany w sweterek, a wody dla niego nigdzie nie było. Podejrzewali, że właściciel samochodu może przebywać w pobliskim obiekcie na basenie, gdzie natychmiast poszli. Tam nadali komunikat poprzez dostępne nagłośnienie. Po komunikacie mężczyzna dotarł do samochodu i otworzył drzwi. Psu na szczęście nic się nie stało.

Nie wiadomo jednak, jak zakończyłaby się sytuacja, gdyby nikt nie zauważył i nie zareagował na sytuację zamkniętego pieska w samochodzie stojącym w pełnym nasłonecznieniu. W niedzielę temperatura powietrza była bardzo wysoka. Dzięki właściwej postawie świadka, nie doszło do nieszczęścia. 

Teraz właściciel samochodu, w którym pozostawił pieska na słońcu musi się liczyć z odpowiedzialnością karną. Zgodnie z art. 35 par. 1a  Ustawy o ochronie zwierząt, znęcanie się nad zwierzętami zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

Policja przypomina:

  • Nigdy nie pozostawiaj zwierząt zamkniętych w pojazdach, nawet na krótki czas. Lekkie uchylenie okna na nie zapewnia wystarczającej wentylacji i naraża zwierzę na utratę życia lub zdrowia.
  • Pamiętaj, że temperatura w samochodzie może gwałtownie wzrosnąć, nawet w umiarkowanie ciepły dzień.
  • Pamiętaj także, że również niedopuszczalne jest pozostawianie dzieci śpiących w zamkniętych samochodach. Nawet w chłodne dni temperatura w środku może nagle wzrosnąć, co stwarza poważne zagrożenie dla życia dziecka.

W razie zauważenia dziecka lub zwierzęcia pozostawionego w zamkniętym samochodzie, nie wahaj się powiadomić policji lub straży miejskiej.

Źródło: Powiatowa Komenda Policji w Wejherowie. Fot. pixabay