Z mistrzostw Polski wrócili z medalami - otoWejherowo.pl
03/05/2024
Aktualności

Z mistrzostw Polski wrócili z medalami

Ze srebrnym i brązowym medalem wrócili judocy Uczniowskiego Klubu Sportowego Simba Judo w Redzie z odbywających się w Opolu Turnieju Nadziei Olimpijskich i Mistrzostw Polski U16. To kolejny sukces redzkich judoków.

Mistrzostw Polski U16 zorganizowano w ramach Turnieju Nadziei Olimpijskich w Opolu.

Wszystko dlatego, że w styczniu ze względu na zmianę przepisów Polskiego Związku Judo, zawodnicy z rocznika 2008 zostali juniorami młodszymi, stracili przez to szansę rywalizacji jako starszy rocznik kategorii młodzik. To właśnie dla nich zorganizowano odrębne Mistrzostwa Polski U16.

Wystartowali w nich judocy z rocznika 2008 z Uczniowskiego Klubu Sportowego Simba Judo w Redzie, dzięki którym klub po raz kolejny ma medalistów mistrzostw Polski.
W kategorii wagowej 70 kg drugie miejsce zajęła Natalia Rutkowska, a kat. wag. +90 kg trzeci był Nikodem Białk.

Podczas zawodów w Opolu odbył się także Puchar Polski Młodzików, który rozgrywano do późnych godzin, z imponującą liczba zgłoszonych zawodników z czterech państw. Młodzicy rywalizacji bez możliwość stosowania dźwigni i duszeń, co wymagało od nich wspięcia się na wyżyny swoich umiejętności.

Klub z Redy reprezentowali Nadia Dziadko w kat. wag. 52 kg, która uległa w pierwszej walce zawodniczce z Przemętu i odpadła z turnieju oraz Nikodem Cechosz w kat. wag. 55 kg. Nikodem wygrał trzy pierwsze walki pokazując wachlarz swoich umiejętności. W drodze o medal uległ tylko zawodnikowi z Węgier, który wygrał całą kategorie wagową 55 kg. Ostatnią swoją repasażową walkę stoczył z reprezentantem Czech o godz. 22:25 i zakończył turniej na siódmym punktowanym miejscu, co dla klubu, trenera i rodziców jest osiągnięciem ma wagę złota.

Kolejnymi zawodami, na których wystąpi m.in. Nikodem Cechosz będą Mistrzostwa Polski Młodzików w Rybniku.

Źródło/Zdjęcia: Facebook / Uczniowski Klub Sportowy Simba Judo w Redzie