Inwestor Galerii Srebna prosi o ugodę ws. kar [AKTUALIZACJA] - otoWejherowo.pl
13/07/2024
reklama
Aktualności Biznes

Inwestor Galerii Srebna prosi o ugodę ws. kar [AKTUALIZACJA]

reklama
Inwestor Galerii Srebna prosi o ugodę ws. kar [AKTUALIZACJA]

Do dzisiaj niezrealizowana inwestycja w centrum Wejherowa – Galeria Srebna – w miejsce której widnieje jedna z największych piaskownic w regionie, jeśli nie w Europie, budzi spore kontrowersje. Dzisiaj radni wysłuchają inwestora co do planów dla tego terenu. I zapewne zastanowią się nad tym, czy w sprawie nałożonych na inwestora kar zgodzić się na ugodę.


AKTUALIZACJA 30 stycznia 2023, godz. 14:50

reklama

Większość radnych nie zgodziła się na zawarcie ugody w sprawie kar umownych nałożonych na inwestora.

Przedstawiciele spółki Park Wejherowo podkreślali, że chcą inwestować w Wejherowie, ale… spółka ma zablokowane konta bankowe z powodu toczących się postępowań dotyczących nałożonych kar. Dlatego przedstawiciele spółki zaapelowali do wejherowskich radnych albo o odstąpienie od nałożenia kar, albo o zmniejszenie ich o połowę.


Dzisiaj, w poniedziałek o godzinie 12:00 odbędzie się nadzwyczajna sesja wejherowskiej rady miejskiej. Obrady będą dotyczyły tzw. Galerii Srebna, czyli budowy obiektów handlowych i drogi dojazdowej na terenie pomiędzy ulicami Wałową, Srebrny Potok i Sienkiewicza w centrum Wejherowa.

“Właściciel terenu zwrócił się do Rady Miasta z wnioskiem o doprowadzenie do zawarcia ugód w sprawie 1.869.610 zł kar umownych za opóźnienie realizacji obiektów handlowych i drogi dojazdowej, które naliczył i egzekwuje od właściciela Prezydent Miasta oraz o przesunięcie wyznaczonego przez Prezydenta terminu realizacji ww. inwestycji” – czytamy w komunikacie wejherowskiego ratusza.

Jak dodają urzędnicy, właściciel terenu, który został zaproszony na sesję, chce przedstawić swoje aktualne plany inwestycyjne dotyczące budowy obiektów handlowych i drogi dojazdowej.

Do tematu wrócimy.

raz

Fot. Redakcja