Podlęborskie Chocielewko położone jest na wysuniętym końcu Wysoczyzny Żarnowieckiej. Chociaż część wsi znajduje się na jej zboczach, to większość zabudowań powstało na wzgórzach, wysoko ponad doliną, w której płynie rzeka Łeba.
Jeśli skręcimy w Redkowicach, i przejedziemy przez wieś Chocielewko (środkowe), dotrzemy na skraj wysokiego wzniesienia, z którego w dobrą pogodę możemy podziwiać szeroką panoramę płynącej poniżej Łeby i otaczających jej dolinę wzgórz.
Zaledwie kilkaset metrów wcześniej, przy drodze którą będziemy się przemieszczać, leży wśród innych kamieni polnych duży głaz narzutowy tzw. Kamień Bismarcka, na którym w przeszłości mieszkańcy wykuli nazwisko Otto von Bismarcka – legendarnego Żelaznego Kanclerza Rzeszy.
W samym Chocielewku warto zobaczyć wyjątkowo urokliwy kamienny kościół z lat 1922-26, zbudowany z inspiracji marszałka polnego Augusta von Mackensena, by upamiętnić poległych na frontach pierwszej wojny światowej mieszkańców Chocielewka. Wokół świątyni rośnie wiele pięknych, wiekowych drzew.
Jakie inne punkty widokowe w pobliży Lęborka lubicie odwiedzać?