Z inicjatywy Zespołu Ratownictwa Medycznego na niezagospodarowanych terenach przy wejherowskim szpitalu powstała pasieka. To kolejne działanie na rzecz ekologii i poprawy klimatu, które wpisuje się w prowadzoną od lat akcję „KLIMATycznie w Wejherowie”.
Pracownicy wejherowskiego Zespołu Ratownictwa Medycznego zdecydowali się na założenie pasieki z miłości do pszczół i pszczelarstwa. Znajduje się w ona bezpiecznej odległości od szpitala i jest otoczona Puszczą Darżlubską, co daje pszczołom odpowiednie warunki do pracy. W ulach można spotkać dwie rasy pszczół: Alpejkę i Krainkę. Ponadto, w ostatnim czasie nowe pszczoły zamieszkały też w kilku pobliskich drzewach. Bezpieczeństwo pasieki zostało potwierdzone przez zgłoszenie jej istnienia do Powiatowego Lekarza Weterynarii w Wejherowie, co zapewnia odpowiednią kontrolę i nadzór nad zdrowiem pszczół.
Ta inicjatywa doskonale wpisuje się w akcję “KLIMATycznie w Wejherowie”, która od lat promuje działania na rzecz ekologii i walki ze zmianami klimatycznymi. Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa ds. rozwoju miasta, podkreśla, że ekologia i działania proekologiczne wpisuję się w miejską politykę. Jak dodała, wspieranie pszczół, które od wieków zamieszkują miasta, jest teraz szczególnie ważne, gdy zaczynamy zwracać uwagę na ich istotną rolę w naszym ekosystemie.
Dzięki wspólnej inicjatywie Zespołu Ratownictwa Medycznego i Urzędu Miejskiego w Wejherowie, pasieka stała się symbolicznym miejscem powstałym na rzecz mieszkańców i przyrody, w której rola pszczół jest nie do przecenienia.
Źródło / Zdjęcia: Urząd Miejski w Wejherowie