Medale i rekordy dla młodych chodziarzy z Rumi. Podopieczni trenera Grinholca rządzą na bieżni - otoWejherowo.pl
13/07/2024
reklama
Aktualności Sport

Medale i rekordy dla młodych chodziarzy z Rumi. Podopieczni trenera Grinholca rządzą na bieżni

reklama
Medale i rekordy dla młodych chodziarzy z Rumi. Podopieczni trenera Grinholca rządzą na bieżni

Młodzi chodziarze z Rumi odnieśli imponujące sukcesy podczas Ogólnopolskiego Finału “Lekkoatletyka dla każdego!” Nestle Cup, który odbył się we Włocławku.

Podopieczni trenera Grzegorza Grinholca wywalczyli wysokie lokaty, w tym mistrzostwo i wicemistrzostwo, na różnych dystansach, bijąc przy okazji swoje życiowe rekordy.

reklama

Finał stanowił zwieńczenie całego sezonu juniorskich zmagań pod egidą Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Do Włocławka przybyło ponad 600 zawodników i zawodniczek z całego kraju, aby rywalizować o miano najlepszych. Wśród nich silną ekipę stanowili młodzi chodziarze z Rumi, trenujący na co dzień pod okiem Grzegorza Grinholca.

ZOBACZ TEŻ:

Filip Wołczyk okazał się bezkonkurencyjny w chodzie na 3000 metrów w kategorii U-16, sięgając po złoty medal. Z kolei Wojciech Grinholc, syn trenera, wywalczył srebrny medal w chodzie na 2000 metrów w kategorii U-14. Oktawian Zmarlak zajął natomiast 5. miejsce na dystansie 5000 metrów w kategorii U-18.

Warto podkreślić, że wszyscy wymienieni zawodnicy podczas finałowych zmagań we Włocławku zdołali poprawić swoje życiowe rekordy. Ich występom z uwagą przyglądał się słynny polski chodziarz, Robert Korzeniowski, co z pewnością stanowiło dla młodych sportowców dodatkową motywację do walki.

Źródło: UM Rumia

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *