Zobacz, jak spędzić sobotę i niedzielę w Wejherowie - otoWejherowo.pl
13/07/2024
reklama
Aktualności Kultura

Zobacz, jak spędzić sobotę i niedzielę w Wejherowie

reklama
Zobacz, jak spędzić sobotę i niedzielę w Wejherowie

Weekend w Wejherowie i okolicach wcale nie musi być nudny. Przygotowaliśmy kalendarz wydarzeń na najbliższy weekend.

3 czerwca (sobota):

9:00 – Parkrun, Park Miejski Wejherowo. Bezpłatne spotkania na dystansie 5 km przeznaczone dla każdego bez względu na wiek, rezultaty czy też kondycję, organizowane w każdą sobotę o 9.00. Zapraszamy do pokonania trasy marszem, truchtem lub biegiem.

reklama

10:00 – 13:00 – Festyn z okazji 30-lecia Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Wejherowie. Z okazji 30 – lecia istnienia naszej szkoły i 10-lecia nadania jej imienia Janusza Korczaka, festyn, który odbędzie się na boisku szkolnym. W programie m.in.: dmuchaniec, pchli targ, grill, i masa innych pyszności, festiwal kolorów, warsztaty ceramiczne, występy artystyczne naszych uczniów i cudownych gości, fotościanka, mini runmagedon – czyli sportowe wyzwanie, warsztaty chemiczne oraz fizyczne, malowanie twarzy, szachowe bitwy i łamigłówki, stanowisko medyczne. no i coś co powoli staje się tradycją – graffiti na aucie!

10.30 – Odpust Świętej Trójcy w Wejherowie. Pielgrzymi z kilkunastu miejscowości powiatów puckiego, wejherowskiego oraz z gdyńskich parafii przybędą na Kalwarię Wejherowską na Odpust Trójcy Świętej, zwany też morskim.Pierwsi pielgrzymi do Wejherowa przybędą w sobotę, 3 czerwca w godz. 10.30 – 12:00. Gród Wejhera przy Bramie Oliwskiej przy ul. 12 Marca przywita pątników z Gdyni, Redy, Rumi, Kosakowa, Pierwoszyna i Rewy. Około godz. 12 do stolicy powiatu wejherowskiego przy krzyżu przy ul. Chopina powinni przybyć pielgrzymi z Pucka, Swarzewa, Władysławowa, Chłapowa, Łebcza, Strzelna, Starzyna, Leśniewa i Mechowa.
O godz. 14:00 odbędą się centralne obchody kalwaryjskie z kazaniami (początek przy kościele klasztornym przy ul. Reformatów). Z kolei o godz. 17.45 przy kościele Trzech Krzyży na Kalwarii Wejherowskiej odprawiona zostanie msza św. pod przewodnictwem o. wik. Franciszka Chodkowskiego. Sumę odpustową zaplanowano na niedzielę, 4 czerwca 2023 roku, o godz. 10:00. Przewodniczyć jej będzie ksiądz biskup Wiesław Szlachetka. W trakcie trwania odpustu dwukrotnie nastąpi również odsłonięcie Cudownego Obrazu (w sobotę i w niedzielę, o godz. 6.30).

11:00 – 15:00MOC JEST W NAS – Dzień Neuroróżnorodności w Filharmonia Kaszubska – Wejherowskie Centrum Kultury. W programie: stoiska osób w spektrum autyzmu promujące ich twórczość, pasje i zainteresowania. Stoisko informacyjne: Sylwia Niklas psychoterapeuta (Jak radzić sobie z przewlekłym stresem). Stoisko informacyjne: dr Agnieszka Drabata (porady o formach terapii i pracy z dzieckiem w spektrum autyzmu). Stoisko promujące książkę Izabeli Minga ,, Maks – chłopiec który jest inny. Historia prawdziwa’’: opowiadanie biograficzno – edukacyjne o chłopcu w spektrum autyzmu. Około godz. 12.30 Koncert Jarka Maszoty – mężczyzny w spektrum autyzmu. Pokaz pierwszej pomocy – Społeczni instruktorzy Młodzieżowi PCK w Wejherowie. O godz. 13.00 konkursy z nagrodami, pamiątkowe gadżety i fotobudka. Honorowym patronatem wydarzenia jest Prezydent Miasta Wejherowa.

4 czerwca (niedziela):

9:30 – 14:00Przed Domem Pielgrzyma w Wejherowie przy ul. Reformatów odbędzie się “Jarmark klasztorny”. Ojcowie franciszkanie zapraszają na plac przed Domem Pielgrzyma. Na uczestników wydarzenia czekać będą stoiska z wyrobami klasztornymi, kuchnia klasztorna i nie tylko.

10:00 – Moto Dzień Dziecka odbędzie w Luzinie przy Szkole Podstawowej nr.2. Kiermasz ciast i zbiórka do puszek pod kościołem parafia Matki Boskiej Różańcowej od godz 8:30 do godz 12:30.
Dla młodszych miłośników czterech kółek dużo zabawy oraz przyjemności, takich jak: pokaz drifty grupy Gruzzklas, pokaz sprzętu strażackiego, pokaz akcji ratowniczej, dmuchańce, mega bańki, pokaz najlepszych samochodów strefa VIP, wiejskie gastro, gra fantowa, grill , frytki , wata cukrowa i wiele innych!

10:00 – 21:00Widzianeto wyjątkowa wystawa, przygotowana z okazji jubileuszu dziesięciolecia Filharmonii Kaszubskiej.W ramach ekspozycji podziwiać można dzieła artystów, których prace gościły podczas ostatniej dekady. Będzie okazja, by zobaczyć ponownie dzieła mistrzów, a także przypomnieć sobie najwybitniejszych artystów, których dotychczas były prezentowane. Będą to m.in.: Jerzy Duda Gracz, Franciszek Starowiejski, Zdzisław Beksiński, Rafał Olbiński, Salvador Dali, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Józef Brzozowski, Piotr Karski, Waldemar Musik, Artur Wyszecki, Karol Formela, Zofia Orczyńska, Katarzyna Żukowska, Katarzyna Bogucka czy Dorota Dzikiewicz Pilich!

17:00 – Bonnie i Clyde | SKS świętuje 100 urodziny Warner Bros! Filharmonia Kaszubska – Wejherowskie Centrum Kultury i Stowarzyszenie Kin Studyjnych zaprasza na zmieniający paradygmaty klasyk amerykańskiego kina, którego siła rażenia nadal odbija się w filmach sensacyjnych, dziesiątki lat po premierze. W czasach Wielkiego Kryzysu, podróżując przez południowy Zachód Ameryki, Clyde Barrow i Bonnie Parker rozpoczynają wspólną, przestępczą drogę. Nikomu nie chcą wyrządzić żadnej krzywdy. Pragną jedynie przygody – i siebie nawzajem. Oboje wzbudzają sympatię, z czasem zaczynamy lubić ich coraz bardziej. Jednak nikt z nas nie był przygotowany na taką dawkę przemocy.