Wypili alkohol i wsiedli na rower. Każdy dostał po 2500 zł mandatu - otoWejherowo.pl
25/06/2024
reklama
Aktualności

Wypili alkohol i wsiedli na rower. Każdy dostał po 2500 zł mandatu

reklama
Wypili alkohol i wsiedli na rower. Każdy dostał po 2500 zł mandatu

Wejherowscy policjanci w ciągu jednego dnia zatrzymali do kontroli trzech nietrzeźwych rowerzystów. Wszyscy otrzymali mandaty w wysokości 2500 złotych. Policja przypomina, że pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Pomimo zaostrzenia kar, wielu prowadzonych kampanii informacyjnych wciąż na drogi powiatu wyjeżdżają nietrzeźwi rowerzyści. W czwartek, 1 czerwca, policjanci ruchu drogowego z wejherowskiej komendy zatrzymali w Wejherowie, Osiekach Lęborskich i Kamieniu trzech nietrzeźwych rowerzystów. Funkcjonariusze widząc, że mężczyźni jadą niepewnie na rowerze, uniemożliwili im kontynuowanie jazdy, a przeprowadzone badania stanu trzeźwości potwierdziły ich podejrzenia. Pierwszy z rowerzystów miał w organizmie ponad 1,5 promila, kolejny prawie 2, a ostatni prawie 1,5 promila. Rowerzyści zostali ukarani mandatami w kwocie 2,5 tys. złotych każdy.

reklama

Policja przypomina, że nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg. Wypity alkohol zdecydowanie obniża refleks, koncentrację kierującego, a wtedy nietrudno o utratę równowagi czy upadek. Dlatego tak bardzo ważne jest odpowiedzialne zachowanie na drodze.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie