Policjanci badali miejsce śmiertelnego wypadku w Łebnie - otoWejherowo.pl
13/07/2024
reklama
Aktualności

Policjanci badali miejsce śmiertelnego wypadku w Łebnie

reklama
Policjanci badali miejsce śmiertelnego wypadku w Łebnie

Policjanci wejherowskiej komendy, badali miejsce wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł mężczyzna. Obecni tam członkowie komisji sprawdzali infrastrukturę drogową m.in. pod kątem prawidłowości w jej oznakowaniu.

Na ul. Kartuskiej w Łebnie, w gminie Szemud, odbyło się spotkanie zespołu zajmującego się wyjaśnieniem i badaniem przyczyn wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Jest to specjalna procedura, którą rozpoczyna się w momencie, kiedy dochodzi do wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Członkowie komisji weryfikują, czy infrastruktura mogła mieć jakikolwiek wpływ na ten wypadek. 

reklama

Przypomnijmy, że do wypadku ze skutkiem śmiertelnym doszło 28 maja. Jak ustalili policjanci doszło tam do zderzenia mercedesa oraz motocyklem marki honda. W wyniku zdarzenia, po przewiezieniu do szpitala, śmierć poniósł kierowca hondy. Pasażerka motocykla została przewieziona do szpitala. Na miejscu pracowali śledczy, technik kryminalistyki oraz biegli z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych oraz medycyny sądowej. Czynności nadzorował prokurator. Teraz sprawą zajmują się śledczy, którzy będą dokładnie wyjaśniali okoliczności zdarzenia.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie