Dołącz się do zbiórki dla potrzebujących. Dowiedz się, jak możesz pomóc! - otoWejherowo.pl
24/02/2024
reklama
Aktualności

Dołącz się do zbiórki dla potrzebujących. Dowiedz się, jak możesz pomóc!

Dołącz się do zbiórki dla potrzebujących. Dowiedz się, jak możesz pomóc!

Za niespełna cztery tygodnie, gdy większość z nas zasiądzie do wigilijnego stołu z rodziną i bliskimi, wiele osób będzie zmagać się z samotnością, chorobami czy ubóstwem. Jednakże, z myślą o tych potrzebujących, Stowarzyszenie Jonatan we współpracy z Urzędem Miasta Rumi zorganizuje świąteczne prezenty dla potrzebujących.

Od momentu pierwszej inicjatywy w grudniu 2021 roku, Stowarzyszenie Jonatan wspiera mieszkańców Rumi, szczególnie seniorów oraz tych dotkniętych trudnościami życiowymi czy zagrożonych wykluczeniem społecznym. W ramach akcja nie tylko dostarcza świąteczne paczki pod drzwiami, ale również buduje więzi międzypokoleniowe i wzmacnia współpracę między organizacjami pozarządowymi.

reklama

W tym roku wolontariusze zbierają niezbędne produkty spożywcze i przygotowują paczki zawierające tradycyjne potrawy wigilijne, upominki oraz serdeczne życzenia. 24 grudnia kilkudziesięciu wolontariuszy rozwiezie te dary do 400 adresów wskazanych przez osoby potrzebujące oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Jeśli chcesz dołączyć do tej szlachetnej inicjatywy, możesz przekazać produkty spożywcze o długim terminie przydatności, zabawki, środki czystości czy owoce do pierwszych tygodni grudnia. Natomiast od 12 do 19 grudnia czynne będą numery telefoniczne, gdzie przyjmowane będą zgłoszenia o potrzeby

Partnerami tej szczytnej inicjatywy są: Urząd Miasta Rumi, Diety od Brokuła, Fundacja ESPA oraz Stowarzyszenia. Numery do zgłoszeń na paczki (telefony czynne od 12 do 19 grudnia w godzinach 10:00-16:00): 451 030 066, 451 030 077. Więcej informacji na: facebook.com/stowarzyszeniejonatan Kontakt: stowarzyszeniejonatan@gmail.com

Zdjęcie: Stowarzyszenie Jonatan