Wzmocnij mięśnie i popraw koordynację - otoWejherowo.pl
05/12/2023
reklama
Aktualności Sport Kultura

Wzmocnij mięśnie i popraw koordynację

Wzmocnij mięśnie i popraw koordynację

Bezpłatne zajęcia tai chi odbędą się już w najbliższą niedzielę, 8 października w Parku Miejskim w Redzie.

Tai chi to wywodząca się z Chin specyficzna sztuka walki o wielowiekowej tradycji. Charakteryzuje się powolnymi i dostojnymi sekwencjami ruchów, które określa się czasem mianem „miękkiego boksu” lub „medytacji w ruchu”.

reklama

Ćwiczenia są dedykowane dla każdego i można je wykonywać niezależnie od swojego wieku i stanu fizycznego. Łączą w sobie spokój, płynność i uwagę. Tai chi ćwiczą ludzie na całym świecie, jest to forma ruchu, która nie obciąża naszych stawów, wzmacnia mięśnie, poprawia koordynację oraz uczy świadomości naszego ciała. Jest to wspaniały sposób na ruch, który można wykonywać na łonie natury, jak i w zaciszu swojego mieszkania.

Zajęcia w Redzie poprowadzi Małgorzata Cudziło, która jest dyplomowaną instruktorką tai chi i fitnessu. Swoją przygodę z gimnastyką tai chi poznała podczas kilkuletniego pobytu w Chinach, którego ukoronowaniem był zaszczyt ćwiczenia z dwoma tysiącami obywateli Chińskich na placu przed Świątynią Nieba w Pekinie.

Lekcje tai chi są bezpłatne i mogą w nich uczestniczyć zarówno początkujący, jak i zaawansowani, ponieważ instruktorka dostosowuje ćwiczenia do poziomu grupy. Aby ćwiczyć wystarczy wygodny strój i pozytywne nastawienie.

Wspólne ćwiczenie odbędzie się w najbliższą niedzielę, 8 października, od godziny 10 do 11 w Parku Miejskim przy ul. 1 maja w Redzie. Organizatorzy zapowiadają, że w razie złych warunków pogodowych zajęcia zostaną przeniesione do Fabryki Kultury przy ul. Łąkowej 59A w Redzie. Kolejne zajęcia zaplanowano też na niedzielę, 22 października. 

Źródło / Zdjęcie: Fabryka Kultury w Redzie