Przywiozły złote i srebrne medale - otoWejherowo.pl
27/04/2024
Aktualności Sport

Przywiozły złote i srebrne medale

Zawodniczki KTS-K GOSRiT Luzino Paulina Stenka-Formela oraz Żaneta Stenka zostały mistrzyniami Polski w kickboxingu podczas zawodów juniorów, seniorów i weteranów w formule kick-light w Mińsku Mazowieckim. Tym samym obroniły tytuły wywalczone przed rokiem. Srebrny medal dorzuciła też Maja Starosta.

Tytuły mistrzowskie wywalczyły podopieczne trenera Rafała Karcza – Paulina Stenka-Formela w kategorii do 70 kg seniorek oraz Żaneta Stenka w kat. powyżej 70 kg juniorek. Paulina Stenka-Formela jest wciąż aktualną mistrzynią świata i jest niepokonana w tej formule w Polsce od 2019 roku. Zaś jej młodsza siostra Żaneta, która jest aktualną mistrzynią Europy juniorek, po raz pierwszy obroniła tytuł mistrza Polski, wywalczony w ubiegłym roku.

Do zdobyczy medalowych, srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Polski w kategorii juniorek do 70 kg, dorzuciła mieszkanka Wejherowa Maja Starosta – podopieczna trenera Tomasza Hirsza.

Poza podium w kategorii weteranów (zawodników powyżej 41 lat) znaleźli się: Mariusz Rzymowski – waga do 84 kg (przegrał jak się później okazało z mistrzem Polski) oraz Julia Drewa – juniorka do 60 kg.

Drużyna składała się z zawodniczek KTS-K GOSRiT Luzino oraz Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego. Na co dzień zawodniczki trenują na obiekcie GOSRiT Luzino oraz na sali WSS w Wejherowie.

W zawodach, które odbyły się pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu, startowało ponad 400 zawodników z 91 polskich klubów.

Źródło / Zdjęcia: Urząd Miejski w Wejherowie