Policjanci z Wejherowa uratowali życie dziecka i nastolatki! - otoWejherowo.pl
13/07/2024
reklama
Aktualności

Policjanci z Wejherowa uratowali życie dziecka i nastolatki!

reklama
Policjanci z Wejherowa uratowali życie dziecka i nastolatki!

W ciągu ostatnich dni policjanci z Wejherowa dwukrotnie okazali się bohaterami, ratując życie dziecka i nastolatki.

Wczorajsze popołudnie w Wejherowie mogło potoczyć się tragicznie, gdyby nie błyskawiczna reakcja policjantów. Roczne dziecko podczas spaceru wypadło z wózka, a zaniepokojony ojciec poprosił o pomoc mundurowych. Funkcjonariusze widząc duży ruch na drodze, nie wahali się ani chwili i zdecydowali się na pilotaż samochodu do szpitala.

reklama

Dzięki ich zdecydowaniu i szybkiemu działaniu dziecko błyskawicznie trafiło pod opiekę lekarzy, a jego obrażenia na szczęście okazały się niegroźne.

Kilka dni wcześniej policjanci z Wejherowa otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki, której życie miało być zagrożone. Nie tracąc cennego czasu, rozpoczęli poszukiwania. W parku natknęli się na nieprzytomną dziewczynę, której stan wymagał natychmiastowej pomocy.

Funkcjonariusze bez wahania udzielili jej pierwszej pomocy i monitorowali funkcje życiowe do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Dzięki ich interwencji nastolatka została uratowana i przewieziona do szpitala.

Policjanci apelują: w przypadku zauważenia osoby potrzebującej pomocy, należy niezwłocznie skontaktować się z służbami ratunkowymi.

ZOBACZ TEŻ: