Elektrownia jądrowa w Choczewie. Firma z Pomorza wykona badania geologiczne - otoWejherowo.pl
25/06/2024
reklama
Aktualności Biznes

Elektrownia jądrowa w Choczewie. Firma z Pomorza wykona badania geologiczne

reklama
Elektrownia jądrowa w Choczewie. Firma z Pomorza wykona badania geologiczne

Lokalna firma ze Słupska będzie wykonywać badania geologiczne na terenie planowanej budowy elektrowni jądrowej w Choczewie na Pomorzu w powiecie wejherowskim.

Badania geologiczne są kluczowym etapem budowy elektrowni jądrowej w Choczewie. Pozwalają one określić warunki gruntowe i sprawdzić, czy teren nadaje się do budowy obiektu. Wykonanie badań przez lokalną firmę to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale również wzmocnienie potencjału pomorskich przedsiębiorstw.

reklama

Elektrownia jądrowa w Choczewie i badania geologiczne

Wykonaniem badań zajmie się słupska firma P.S.D. w Bukówce sp. z o.o. Prace rozpoczną się w maju i potrwają do listopada. W tym czasie wykonanych zostanie około 220 odwiertów o głębokości od 20 do 210 metrów.

Wyniki badań zostaną wykorzystane do zaprojektowania elektrowni i uzyskania zezwolenia na budowę od Państwowej Agencji Atomistyki.

– Cieszę się, że lokalna firma będzie brała udział w tak wielkim przedsięwzięciu, jakim jest budowa elektrowni jądrowej. To doskonały przykład tego, jak silny potencjał mają pomorskie firmy. Mam nadzieję, że to dopiero początek, a udział rodzimych firm w projekcie będzie rósł – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

O rozpoczęciu prac geologicznych poinformowano na spotkaniu z amerykańską firmą Bechtel, która odpowiada za wybudowanie elektrowni.

Budowa pierwszej polskiej elektrowni jądrowej ma rozpocząć się w 2033 roku.

Źródło: Portal Samorządu Województwa Pomorskiego / Wizualizacje: Polskie Elektrownie Jądrowe

ZOBACZ TAKŻE: Wejherowo skorzysta na budowie elektrowni jądrowej? Do zdobycia 8 mln zł dotacji