Prowadzili samochody i rozmawiali przez telefon. Dostali mandaty - otoWejherowo.pl
reklama
Aktualności

Prowadzili samochody i rozmawiali przez telefon. Dostali mandaty

Prowadzili samochody i rozmawiali przez telefon. Dostali mandaty

Wejherowscy policjanci na terenie powiatu prowadzili kontrole drogowe. W czasie swoich działań zatrzymali dwóch kierowców, którzy w czasie jazdy trzymali telefon w dłoni i z niego korzystali. Nie uniknęli kary.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego prowadzili kontrole drogowe na terenie powiatu wejherowskiego. Podczas pracy mundurowi zwracają uwagę na różne wykroczenia popełniane przez kierowców tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, agresywny styl jazdy, zły stan techniczny samochodów, a także korzystanie przez kierowców z telefonów komórkowych podczas jazdy.

– W trakcie wczorajszej służby policjanci ujawnili wykroczenia polegające na naruszeniu zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki w ręku przez kierującego pojazdem. 39-letni kierowca volkswagena został zatrzymany. Następnie funkcjonariusze zatrzymali 50-letniego kierowcę bmw, który również trzymał telefon w dłoni podczas jazdy – relacjonuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

reklama

Obaj kierowcy zostali ukarani zgodnie z taryfikatorem mandatów, który za to wykroczenie przewiduje jedną karę mandatu w wysokości 500 zł oraz 12 punktów karnych.

raz

Fot. KPP Wejherowo