Radni mają pomysł, jak obniżyć opłaty za prąd - otoWejherowo.pl
reklama
Aktualności

Radni mają pomysł, jak obniżyć opłaty za prąd

reklama (Materiał wyborczy KW Prawo i Sprawiedliwość)
Radni mają pomysł, jak obniżyć opłaty za prąd

Samorządy w całym kraju borykają się z wysokimi rachunkami za energię elektryczną. W gminie Wejherowo podjęto decyzje o wyłączaniu oświetlenia terenów rekreacyjnych. Tymczasem przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości w radzie powiatu zaproponowali rozwiązanie, które ma pozwolić na obniżenie opłat za prąd.

Jak relacjonują członkowie Prawa i Sprawiedliwości powiatu wejherowskiego, na lutowej sesji rady powiatu radny Witold Reclaf zapytał o harmonogram prac związany z budową elektrowni jądrowej w naszym powiecie, w gminie Choczewo.

reklama

„W odpowiedzi Starosta, która uczestniczyła w spotkaniu z przedstawicielami Zarządu Elektrowni Jądrowych w Gdańsku odpowiedziała, iż zgodnie z planem inwestycja ma być gotowa w 2033 roku. Budowę elektrowni jądrowej popiera obecnie 75 % mieszkańców naszego województwa. Jak mówiła, obecnie trwają intensywne prace przygotowawcze” – czytamy w relacji z obrad.

Jak opisują członkowie PiS, radny Wojciech Rybakowski, w trakcie dyskusji, zaproponował wniosek, aby poruszyć w rozmowach z przedstawicielami rządu kwestie zmniejszenia lub zwolnienia z opłat za prąd mieszkańców powiatu wejherowskiego.

„Starosta Wejherowska w odpowiedzi stwierdziła, iż ceny energii w Polsce są regulowane i nie ma możliwości oraz podstaw do podjęcia w tej kwestii rozmów” – podają radni.

W odpowiedzi radny Reclaf jednoznacznie poparł wniosek radnego Rybakowskiego nadmieniając, iż kilkanaście lat temu o takiej możliwości dyskutowano, i zwrócił się do starosty o zdecydowane podjęcie tej sprawy.

„Wtedy Starosta Wejherowska obiecała, że jednak tą sprawę poruszy w trakcie spotkań z przedstawicielami strony rządowej i złoży stosowny wniosek.

Miejmy nadzieję, iż propozycja radnego Rybakowskiego spotka się z pozytywną odpowiedzią, co z pewnością może tylko ucieszyć mieszkańców naszego powiatu” – podsumowali członkowie powiatowego PiS.

raz

Fot. Redakcja