Uwaga! Oszuści znów „atakują” seniorów! - otoWejherowo.pl
reklama
Aktualności

Uwaga! Oszuści znów „atakują” seniorów!

Uwaga! Oszuści znów „atakują” seniorów!

Wejherowska policja opublikowała apel do mieszkańców powiatu. Chodzi o zagrożenie, jakie dla seniorów stanowią oszuści, którzy udają m.in. funkcjonariuszy policji. Pamiętajmy o naszych seniorach i bądźmy czujni!

„Uwaga!!! APELUJEMY O ROZWAGĘ! Oszuści dzwonią do seniorów” – napisali wejherowscy stróże prawa na profilu w mediach społecznościowych miejscowej komendy.

reklama

„Apelujemy o ostrożność seniorów, ponieważ otrzymaliśmy kilka zgłoszeń dotyczących prób oszustw metodą na tzw. funkcjonariusza. Oszuści przez telefon informowali, że pieniądze trzymane w banku mogą być zagrożone i trzeba je wypłacić. W innym przypadku oszust sprawdzał jakie dobra materialne trzyma senior w domu, dopytywał nawet o dzieła sztuki. Na szczęście seniorzy zorientowali się na czas, że rozmawiają z oszustami” – czytamy w komunikacie.

Wejherowscy stróże prawa przypominają:

„Policja tak nie działa. Funkcjonariusze nie dzwonią i nie wypytują, ani nie informują przez telefon o takich sytuacjach. Jeśli ktoś dzwoni i pyta o pieniądze, kosztowności czy inne dobra materialne trzymane w domu, albo twierdzi, że są one zagrożone, natychmiast rozłącz się, powiadom rodzinę i najbliższą jednostkę Policji. Wnuczko, wnuczku – ostrzeż swoich bliskich. Powiadom o zagrożeniach” – apelują policjanci.

I my ze swojej strony prosimy mieszkańców, by uczulili bliskie, starsze osoby na zagrożenie. Nie wszyscy seniorzy maja dostęp do internetu i do ostrzeżeń publikowanych w sieci. Dlatego tak ważne jest, by przekazywać te informacje bliskim starszym.

raz

Fot. Zdjęcie ilustracyjne, pixabay.com