Młode pustułki z Wejherowa mają już obrączki - otoWejherowo.pl
13/07/2024
reklama
Aktualności

Młode pustułki z Wejherowa mają już obrączki

reklama
Młode pustułki z Wejherowa mają już obrączki

Akcja obrączkowania pięciu piskląt pustułek, które wykluły się w specjalnie przygotowanej klatce na kominie wejherowskiej ciepłowni OPEC. Obrączkowania dokonali ornitolodzy ze Stowarzyszenia Na Rzecz Dzikich Zwierząt – SOKÓŁ, a całe wydarzenie można było oglądać na żywo na monitorze.

Wśród gości honorowych znaleźli się m.in. wicewojewoda pomorski Emil Rojek, prezes OPEC Wojciech Folejewski oraz zastępca prezydenta Wejherowa Arkadiusz Kraszkiewicz.

reklama

Oprócz obrączkowania ptaków, uczestnicy wydarzenia mogli również wziąć udział w pokazie pszczelarskim połączonym z degustacją miodów z pasieki znajdującej się na terenie OPEC. Na najmłodszych czekały natomiast maskotki pszczółki OPECÓŁKI.

Jak wyjaśniła Iwona Kozłowska, rzecznik PR OPEC, obrączkowanie ptaków to bezpieczna metoda naukowa, która polega na indywidualnym znakowaniu konkretnych osobników. Dzięki temu ptaki te mogą być identyfikowane w dowolnym miejscu na świecie.

Pustułki, należące do rodziny sokołów, można łatwo rozpoznać po charakterystycznym kształcie w locie – mają ostro zakończone, wąskie skrzydła. Dodatkowo, wydają one charakterystyczny dźwięk, który można znaleźć na stronach internetowych z głosami ptaków. Pozwala to ornitologom na identyfikację pustułek bez konieczności ich bezpośredniego oglądania.

Życie rodziny pustułek można na bieżąco obserwować online:

https://opecgdy.com.pl/sokoly-gniazdo

https://opecgdy.com.pl/sokoly-gniazdo-out

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *