Dziesięć lat wspierają pomorską kulturę - otoWejherowo.pl
05/12/2023
reklama
Kultura

Dziesięć lat wspierają pomorską kulturę

Dziesięć lat wspierają pomorską kulturę

Rumska Fundacja Pomysłodalnia obchodzi w tym roku swoje 10-lecie działalności. To organizacja, która od samego początku swojego istnienia angażuje się w projekty kulturalne, edukacyjne oraz społeczne, promując sztukę, twórczość i wartości obywatelskie.

Jednym z najważniejszych wydarzeń w historii Fundacji, był spektakl muzyczny dla dzieci pt. “Będzie dobrze,” którego premiera odbyła się 4 listopada w Sali Teatralnej Sceny dla Was, przy ul. Pomorskiej w Rumi. Ta uniwersalna opowieść oparta na zaufaniu i otwartości, ukazuje historię dziewczynki, która znalazła się w obcej rzeczywistości z powodu wojny na Ukrainie. To jednak nie tylko opowieść o dziecku, ale także o wszelkich małych istotach, które muszą stawić czoło zmianom, smutkom, tęsknocie i braku wiary w siebie. Przesłanie tej bajki jest uniwersalne i zwraca uwagę na znaczenie budowania relacji, które pomagają pokonywać trudności i odnajdywać szczęśliwe zakończenie.

reklama

Fundacja Pomysłodalnia jest znana nie tylko z produkcji spektakli teatralnych, ale także z szeroko pojętych działań na rzecz kultury, edukacji oraz społeczeństwa. Działa na wielu polach, w tym edukacji kulturalnej i obywatelskiej, promocji lokalnych poetów i pisarzy, oraz organizacji wydarzeń kulturalnych, takich jak Kongres Kultury Pomorskiej.

Fundacja jest również aktywna w zakresie działalności wydawniczej, a jej strona internetowa zawiera wiele cennych publikacji oraz materiałów poświęconych kulturze pomorskiej. Fundacja jest otwarta na współpracę z różnymi instytucjami, organizacjami pozarządowymi, artystami indywidualnymi, a także partnerami prywatnymi, co pozwala jej na realizację różnorodnych projektów i inicjatyw.

Warto również podkreślić, że Fundacja Pomysłodalnia prowadzi szeroko zakrojone badania i ekspertyzy związane z kulturą i edukacją na Pomorzu. Przykładem jest “Mapa kultury pomorskiej” oraz raporty roczne, które dostarczają cennych informacji na temat życia kulturalnego w regionie.

Fundacja Pomysłodalnia to organizacja, która przez swoją działalność w ciągu 10 lat zdobyła uznanie społeczne i kulturalne. Jej projekty kierowane są zarówno do dzieci, jak i dorosłych, promując sztukę, twórczość oraz wartości obywatelskie. Jubileuszowa rocznica to doskonała okazja do podsumowania osiągnięć oraz patrzenia w przyszłość z nadzieją na kontynuację wartościowej pracy na rzecz dobra wspólnego.

Zdjęcia: Krzysztof Baczyński / Fundacja Pomysłodalnia

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *