Za nimi biegi, skoki w dal i wzwyż oraz rzut piłką lekarską - otoWejherowo.pl
30/04/2024
Aktualności Sport

Za nimi biegi, skoki w dal i wzwyż oraz rzut piłką lekarską

Miejskie Mistrzostwa Redy w Halowej Lekkiej Atletyce odbyły się w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Redzie. Najlepszych zawodników uhonorowano pamiątkowymi medalami.

Zawody odbywały się w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej dziewcząt i chłopców, a organizatorem był MOSiR w Redzie. Zawodnicy rywalizowali łącznie w pięciu konkurencjach, którymi były bieg na 600 metrów, bieg na 30 metrów, skok wzwyż, skok w dal z miejsca i rzut piłką lekarską.

W biegu na 600 metrów chłopców najlepszy był Michał Kupski ZS-P nr 1, drugie i trzecie miejsce zajęli Mateusz Sobisz i Mateusz Czaja (obaj również z ZS-P nr 1). Natomiast wśród dziewcząt triumfowała Maja Hebel przed Julią Kubiś i Katarzyną Matusiak (wszystkie z SP nr 3).

Bieg na 30 metrów chłopców wygrał Dawid Paluch z SP nr 3, a pozostałe miejsca na podium zajęli Michał Walczewski z ZS-P nr 2 oraz Mateusz Musiałkowski z ZS-P  nr 1. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Marika Wrońska z SP nr 3, druga była Matina Balmas, a trzecia Martyna Wesserling (obie z ZS-P nr 1).

W skoku wzwyż chłopców pierwsze miejsce zajął Dawid Paluc z SP nr 3 przed Mateuszem Musiałkowski z ZS- P nr 1 i Fabianem Szrederem z SP nr 3. Najwyżej wśród dziewcząt skakała Marika Wrońska z SP nr 3 oraz Zofia Szymczyk z SP nr 3 i Martynna Wesserling z ZS-P nr 1.

W skoku w dal z miejsca chłopców najlepiej spisał się Benjamin Svendsen z SP nr 3, a a na podium znaleźli się też Franciszek Bakulski z ZS-P nr 2 oraz Patryk Naczke z SP nr 3. W tej samej konkurencji wśród dziewcząt najlepsza była Antonina Więcek SP nr 3 oraz Zofia Jażewicz i Anna Falkowska (obie z SP nr 3).

W ostatniej konkurencji, czyli rzucie piłką lekarską chłopców pierwszy był Patryk Kamiński z  ZS-P nr 1 przed Michałem Kupskim z ZS-P nr 1 oraz Oliwierem Neumannem z SP nr 3. Spośród dziewcząt najlepiej z tą konkurencją poradziła sobie Emilia Młynik ZS-P nr 1, jak również Antonina Charzyńska SP nr 3 i Alicja Kreft z ZS-P nr 2.

Źródło / Zdjęcia: MOSIR Reda