Ekstremalni pątnicy przejdą przez Wejherowo - otoWejherowo.pl
13/07/2024
reklama
Aktualności Kultura

Ekstremalni pątnicy przejdą przez Wejherowo

reklama
Ekstremalni pątnicy przejdą przez Wejherowo

W milczeniu, skupieniu, nocą, przejdą nawet 40 kilometrów – każdy w innej intencji. Ruszają Ekstremalne Drogi Krzyżowe. Jedna z tras wiedzie w tym roku przez Wejherowo.

Zespół “Caritas” Wejherowo zachęca do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, której trasa zaczyna się w Kąpinie, przechodzi m. in. przez Mechowo, Leśniewo, groby w Piaśnicy, Orle, Wejherowo i kończy się w Kąpinie.

reklama

Idea Ekstremalnej Drogi Krzyżowej powstała w 2009 roku w środowisku ks. Jacka Wiosny Stryczka. “Pomysł był odpowiedzią na kryzys męskości i kryzys konsumpcjonizmu. EDK nie dogadza, ale wymaga. Proponuje przekraczanie własnych ograniczeń” – opisują organizatorzy tego ogólnopolskiego wydrzenia. .

Jak wyjaśniają, dystans pielgrzymki – 40 kilometrów – oznacza, że ma być daleko. Nocą, być poza strefą komfortu (np. snu). Samotnie lub w skupieniu, bo to czas na własne przemyślenia.

W tym roku jedna z tras “zahaczy” o Wejherowo. To Trasa Piaśnicka – Bł. S. Alicji Kotowskiej:

– Trasa: Kąpino Kościół – Darżlubie – Mechowo Kościół – Leśniewo Kościół – Mała Piaśnica – Sanktuarium Piaśnickie – Orle Kościół – Wejherowo Kościół pw. Chrystusa Króla i bł. Alicji Kotowskiej – Kąpino Kościół.

Marsz rozpocznie Eucharystia 31 marca o godzinie 19.00 się w urokliwej kaplicy pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Kąpinie. Zakończenie EDK nastąpi także w tejże kaplicy. Przed mszą będzie można odebrać pakiety i zasięgnąć potrzebnych informacji.

Więcej informacji można przeczytać TUTAJ.

raz

Fot. EDK